Prezent na Dzień Nauczyciela – kiedy wypada święto nauczycieli?

Nie wiesz co wybrać na prezent na Dzień Nauczyciela i już masz dość bezowocnych poszukiwań? Ty, Twoi rodzice i już nawet cała klasa nie możecie wymyślić nic ciekawego co kupić na Dzień Nauczyciela.

Nic się nie martw, w tym miejscu zebraliśmy najciekawsze i najpopularniejsze pomysły na prezenty z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który powszechnie nazywany jest Dniem Nauczyciela.

Jest to święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które obchodzi się nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Jednak nie wszędzie w ten sam dzień. W Polsce święto wypada 14 października, czyli w rocznicę powstania KEN w 1773 r.

W tym wpisie nie tylko znajdziesz pomysł na prezent na Dzień Nauczyciela ale także dowiesz się kilku najważniejszych faktów na temat tego święta.

Jak wybrać prezenty na Dzień Nauczyciela?

Już niedługo Dzień Nauczyciela 2024 – prezent już naszykowany? Jeśli nie, nie popadaj w panikę, prezent znajdziesz wygodnie i szybko a co najważniejsze bez problemu zamówisz go online.

To co kupić na Dzień Nauczyciela powinno przede wszystkim wynikach z zainteresowań danego nauczyciela, zwykle pokrywają się one z przedmiotem lub przedmiotami, których naucza.

Chyba rozumiesz co mamy na myśli? Matematyk ucieszy się na pewno z prezentu w stylu matematycznym, geografa zainteresuje wszystko to co związane z globusami, mapami itd.

Istnieje również grudnia prezentów uniwersalnych, które zawsze są potrzebne. Wszak każdy nauczyciel zmaga się z codziennymi obowiązkami w czym może pomóc kalendarz do organizacji czasu czy kubek na kawę, która doda energii.

Prezent na Dzień Nauczyciela dla wychowawcy

Prezent na Dzień Nauczyciela dla wychowawcy to podobny temat jaki opisaliśmy powyżej. W zależności jakiego przedmiotu uczy wasz wychowawca tudzież wychowawczyni może wybrać prezenty dopasowany do jego specjalizacji.

Prezent dla wychowawcy na Dzień Nauczyciela może również przyjąć formę uniwersalną, fajny pomysł to kubek dla wychowawczyni z podpisami wszystkich uczniów. Taka rzecz ma dodatkową przewagę nad klasycznymi upominkami, ponieważ jest spersonalizowany i niesie ze sobą dodatkową wartość sentymentalną.

Kubek na Dzień Nauczyciela

Jednym z uniwersalnych pomysłów jest kubek na Dzień Nauczyciela. Sprawdzi się on zarówno w przypadku nauczycieli jak i nauczycielek. Choć w tym drugim przypadku trafiona może okazać się także filiżanka na Dzień Nauczyciela.

Większość nauczycieli pije kawę lub herbatę także do kubka możecie dołączyć zestaw herbat czy kaw, yerba mate czy matchę, ładną łyżeczkę albo zaparzacz i powstanie ładny, kompletny zestaw. Pozostaje go zapakować i podarować 14 października.

Nieco innym pomysłem jest kubek termiczny na Dzień Nauczyciela. Jego przewaga nad klasycznym kubkiem jest to, że utrzymuje on ciepło na dłużej. Dlatego nauczyciel będzie mógł zabrać swój ulubiony napój na lekcje, tak aby nie zaschło mu w gardle od przekazywania wam wiedzy.

Kawa i herbata na prezent na dzień nauczyciela

Czekoladki na Dzień Nauczyciela

Kolejny uniwersalny pomysł pomysł prezent to czekoladki na Dzień Nauczyciela. Istnieje wiele zestawów słodkości, które przygotowano specjalnie na te okazję. Nawet zwykła bombonierka czy czekoladki to świetny sposób na upominek, który może być dodatkiem do czegoś większego lub samodzielnym prezentem.

Jak widzisz to co można kupić na Dzień Nauczyciela wcale nie różni się dużo od standardowych prezentów, które kupujemy dla rodziców, wujków czy babć.

Gadżety na Dzień Nauczyciela

Chyba największa grupą upominków są gadżety na Dzień Nauczyciela, zresztą królują one we wszystkich kategoriach prezentów bez względu na płeć, wiek czy zawód gadżety zawsze się sprawdzą.

Sekret tkwi w tym, że większość z nich łączy przyjemne z pożytecznym. Gadżety pozwalają usprawnić pracę, albo sprawić że będzie ona przyjemniejsza. Przykładowo podświetlany globus to fajna dekoracja, ale także pomoc naukowa.

Gadżety można podzielić na takie, które są praktyczne oraz na takie, które pełnią rolę czysto dekoracyjną lub rozrywkową. O tych upominkach poniżej.

Śmieszne prezenty na Dzień Nauczyciela

Śmieszne prezenty na Dzień Nauczyciela to dobry wybór, pod warunkiem, że masz pewność iż nauczycieli posiada odpowiednią porcję dobrego humoru. Oczywiście w żadnym przypadku nie wolno przesadzić. Śmieszne prezenty mają to do siebie, że potrafią być naprawdę sprośne i nieprzyzwoite.

Jednak polecamy skupić się na tych bardziej stonowanych. Bez względu na to jaki prezent na Dzień Nauczyciela wybierzesz pamiętaj, że to ma być symbol, docenienie pracy i trudu. Warto dodać coś od siebie, kartkę z życzeniami, zaśpiewać sto lat całą klasą itd.