Propozycje na prezent dla absolwenta

Prezent dla absolwenta – na co zwrócić uwagę?

Potrzebny ci pomysł na prezent dla absolwenta? Jesteś rodzicem i chcesz docenić trud dziecka włożony w naukę, a może chcesz w ten sposób pogratulować dobrych wyników. Jesteś nauczycielem i nie wiesz jak pożegnać się z uczniami? Odpowiedziami na te wszystkie pytania mogą być prezenty dla absolwentów.

Taki upominek to nie tylko forma wynagrodzenia za ukończoną naukę, ale także pamiątka po określonym etapie edukacji. A być może jest u was zwyczaj, że na koniec roku szkolnego kupujecie sobie nawzajem prezenty? Powodów z których możesz potrzebować pomysłu na upominki dla absolwentów może być sporo. Na pewno zainteresują Cię jeśli jesteś nauczycielem, profesorem czy rodzicem.

Prezenty dla absolwentów mogą towarzyszyć na różnych etapach edukacji. Od szkoły podstawowej przez liceum i technikum po studia. Wierzymy, że razem z nami łatwiej i wygodniej znajdziesz prezent na koniec studiów, podstawówki czy szkoły średniej.

Prezent dla absolwenta szkoły podstawowej

Pierwsze miejsce na naszej liście zajmują upominki dla uczniów kończących szkołę podstawową. Jest to pierwszy tak poważny etap edukacji, który w obecnym systemie trwa 8 lat. W momencie ukończenia podstawówki dzieci mają 15 lub 14 lat. A więc są już na etapie przechodzenia od wieku dziecięcego w wiek nastoletni.

Ten specyficzny okres rządzi się swoim prawami, który trzeba wziąć pod uwagę wybierając prezent dla absolwenta szkoły podstawowej. Pod żadnym pozorem nie może on być zbyt dziecinny, z drugiej strony nie powinien być też za bardzo poważny. Musisz znaleźć kompromis.

Prezent dla absolwenta podstawówki możesz wybrać w oparciu o konkretne zainteresowania ucznia. O ile w przypadku rodzica nie będzie z tym większego problemu to kiedy jesteś nauczycielem i chcesz dać inny prezent każdemu uczniowi może to być sporym wyzwaniem. Jednak nie niemożliwym do wykonania.

Niemniej dużo łatwiejsze w realizacji będą upominki dla absolwentów szkoły podstawowej, które będą identyczne dla każdej z osób. Ewentualnie inne dla chłopców, inne dla dziewczynek.

Prezenty dla absolwentów liceum, technikum

Kolejna kwestia jaką chcemy poruszyć w tym poradniku to pamiątki dla maturzystów. Szkoła średnia to drugi bardzo ważny etap na drodze do zdobycia wymarzonego wykształcenia. Osoby kończące ten etap nie są już nastolatki, to już młodzi, ale jednak dorośli ludzie. Musisz mieć to na uwadze wybierając prezenty dla absolwentów liceum, technikum czy szkół zawodowych.

Tak naprawdę wiele zależy od konkretnej osoby. W tym wieku jedni ludzie są już bardzo dojrzali i poważni a inni nadal dziecinni. Musisz dobrze znać każdego absolwenta aby dopasować do niego konkretny prezent. Jeśli jesteś nauczycielem możesz przygotować każdemu uczniowi karteczkę z wypisanymi miłymi słowami, pochwałami itd.

Jako prezenty dla absolwentów możesz też wybrać uniwersalny drobiazg, który podarujesz wszystkim uczniom. Może to być pamiątkowy token, plakietka czy puchar albo medal!

Prezent na zakończenie studiów

Następna grupa w tym zestawieniu to prezent dla świeżo upieczonego inżyniera, magistra czy doktoranta. Jest to kolejny i dla większości osób ostatni już etap edukacji. Chociażby z tego powodu warto docenić ten dzień przygotowując nawet skromny prezent z okazji zakończenia studiów.

Także jeśli zastanawiasz się co kupić córce na zakończenie studiów albo synowi czy swoim studentom to jesteś we właściwym miejscu. Masz co najmniej kilka możliwych sposobów na wybranie takiego upominku.

Pierwsza grupa to prezenty dopasowane do każdego ze studentów indywidualnie. Możesz pokierować się zainteresowaniami konkretnej osoby albo wybrać coś spersonalizowanego, z nawiązaniem do danym absolwentem. Takie rozwiązanie sprawdzi się raczej wyłącznie w przypadku rodziców, znajomych czy bliskich studenta, który kończy studia.

Prezent na koniec studiów jaki możesz kupić będąc profesorem będzie raczej dużo bardziej uniwersalny i ogólny. Najwygodniej będzie wybrać takie same pamiątki dla wszystkich studentów.

Bez względu na to kim jesteś dla studenta prezent dla absolwenta studiów to bardzo miła niespodzianka. Szczególnie, że okres obrony jest dla wielu stresujący. Taki upominek to świetna gratyfikacja.