Prezenty dla księdza na urodziny i imieniny

Potrzebny ci pomysł na prezent dla księdza na imieniny? Masz w swojej rodzinie lub wśród znajomych duchownego i nie wiesz jaki prezent dla księdza na urodziny wybrać? A może chcesz przygotować niespodziankę dla księdza, który uczy cię w szkole? W każdym z tych przypadków mamy dla ciebie co czego prawdopodobnie w tym momencie potrzebujesz, czyli pomysły na prezenty dla księdza.

Upominek dla księdza może przyjąć naprawdę bardzo różnorodną postać a wiele zależy od okazji, stopnia znajomości czy zainteresowań kapłana. W przypadku prezentów urodzinowych oraz imieninowych warto postawić na nieśmiertelne klasyki. Są nimi przede wszystkim kwiaty, słodycze czy kawy i herbaty.

Jako prezent dla proboszcza można wybrać coś bardziej eleganckiego – pióro lub długopis, skórzaną torbę czy Pismo Święte w ciekawym wydaniu. Możesz także postawić na biżuterię religijną, modny zegarek czy świętą figurkę albo obraz.

Choć prezent dla kapłana wcale nie musi być związany z religią. Zawsze dobrym pomysłem na upominek są gadżety związane z hobby danej osoby. Bo przecież księża tez mają przyziemne pasje.

Prezent dla księdza na jubileusz kapłaństwa

Szczególne miejsce w naszym zestawieniu zajmują pomysły na prezent dla księdza na jubileusz kapłaństwa. To wspaniała okazja do świętowania, tym bardziej jeśli jest to okrągła rocznica. Może to być albo jubileusz święceń kapłański czy rocznica posługi w danej parafii.

Jednak najbardziej potrzebne, patrząc po zainteresowaniu są chyba pomysły na prezent dla księdza na 25 lecie kapłaństwa. Nie dziwi nas to bo taka okazja jest naprawdę wyjątkowa. Nic zatem dziwnego, że chcemy uczcić ją ciekawym upominkiem.

Na tak ważny dzień warto postawić na personalizowany prezent dla księdza na przykład w formie kryształu 3D czy innych wyjątkowych pamiątek. Możemy też przygotować coś wykonanego własnoręcznie. Może to być na przykład album ze zdjęciami, książka z życzeniami od parafian czy nawet wyjazd albo pielgrzymka połączona z modlitwą za księdza, który obchodzi jubileusz.

Prezent dla księdza na specjalne okazje

Mówiąc okazje specjalne mamy na myśli takie tematy jak prezent dla księdza na Wielki Czwartek, Boże Narodzenie, Wielkanoc, komunię, bierzmowanie, ślub czy inne ważne uroczystości i święta kościelne. To niewątpliwie bardzo ważne okazje i nic dziwnego, że chcemy z tego tytułu przyszykować fajny prezent dla księdza.

Największą popularnością cieszą się pomysły na prezent dla księdza na komunię. A więc rodzice dzieci komunijnych w ramach podziękowań dla księdza, który przygotował najmłodszych do pierwszego pełnego uczestnictwa w mszy świętej przekazują mu jakiś upominek.

Oczywiście są też podziękowania dla księdza za Komunię od rodziców, a ponadto prezent będący na przykład bukietem kwiatów, świętym obrazem czy inną religijną pamiątką.

Prezent dla księdza na pożegnanie

Kolejna pozycja w naszym poradniku to prezent dla księdza na pożegnanie. Tak to już jest, że księża przychodzą i odchodzą z parafii i oba te wydarzenia to świetna okazja żeby docenić obecność nowego lub odchodzącego kapłana.

Szczególnie jeśli dany duchowny był dla nas szczególnie ważny czy przysłużył się całej parafii. W takim przypadku prezent dla proboszcza i każdego innego księdza może być wyrazem naszej sympatii, dobrych życzeń na nowej drodze czy gestem dobrego serca.

Prezent dla kapłana, który odchodzi z parafii może być dla niektórych trudnym wydarzenie. Taka rozłąka jest często trudnym przeżyciem dla obu stron. Jednak ciekawy prezent będzie przypominał księdzu latach spędzonych w naszej parafii.

Święcenia diakonatu – prezent, który zachwyci

Kolejna okazja to święcenia diakonatu, prezent z tego tytułu to świetny sposób żeby docenić drogę jaką przeszła dana osoba na drodze ku kapłaństwu. Diakon to pierwszy stopień z trzech poprzedzający rolę kapłana. Diakoni wspierają księży w ich zadaniach ale nie mogą pełnić ich samodzielnie.

Kolejny krok to prezbiter, swoją drogą prezent dla prezbitera też jest jak najbardziej na miejscu. Także jeśli macie w swojej rodzinie czy kręgu znajomych osobę, która rozpoczęła swoją drogę do zostania księdzem to warto ją wspierać na każdym etapie.

Jak widać prezent dla kapłana może być na miejscu od zaś wielu różnych okazji i wydarzeń. Warto mieć pod ręką co najmniej kilka ciekawych typów.