Wybierasz się z wizytą do znajomych i zastanawiasz się, czym obdarować gospodynię? Zbliżają się urodziny lub imieniny bliskiej Ci osoby i wciąż się wahasz, co kupić na prezent? Sprawdź, z jakiego upominku ucieszy się pani domu!

Prezent dopasowany do preferencji konkretnej osoby – najbardziej cieszą trafione upominki!

Kwiaty, czekoladki, kosmetyki i drobna biżuteria – tak mniej więcej prezentuje się zestawienie najczęściej kupowanych prezentów dla kobiet. Z jednej strony, każdy z tych upominków jest uniwersalny, jednak patrząc na tę kwestię z drugiej strony – już na pierwszy rzut oka widać, że obdarowujący albo zupełnie nie miał pomysłu co kupić, albo zwyczajnie poszedł na łatwiznę.
Wybierając prezent dla pani domu, miej na uwadze, że największe zadowolenie wywołują trafione prezenty, czyli takie, które są idealnie dopasowane do potrzeb luz zainteresowań konkretnej osoby. Zastanów się przez chwilę nad tym, z czego ucieszy się kobieta, którą chcesz obdarować. Co sprawia jej radość? Uwielbia sprzątać, a może wręcz przeciwnie – domowe porządki deleguje na innych członków rodziny, tłumacząc się klauzulą sumienia, za to jej prawdziwą pasją jest pieczenie domowych ciast?

Jaki prezent dla pani domu wybrać – ładny czy praktyczny?

Niestety, jest to pytanie, na które nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele – a w zasadzie wszystko – po raz kolejny zależy od indywidualnych preferencji osoby, która ma zostać obdarowana. Ładny obraz, idealnie dopasowany do wystroju salonu zapewne ucieszy niejedną gospodynię domową. Dobrym pomysłem na prezent dla estetek będą wszelkiego rodzaju dekoracje, jednak pod warunkiem, że postawisz na nieszablonowy produkt, idealnie dopracowany w najdrobniejszym szczególe.
Nie brakuje też gospodyń, które z upominku-ozdoby nie będą zadowolone i potraktują go z lekką dezaprobatą. W takim przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okażą się praktyczne gadżety dla pani domu.

Ustal budżet na prezent dla panie domu – to znacznie ułatwi poszukiwanie upominku

Zanim w ogóle rozpoczniesz poszukiwania idealnego prezentu dla pani domu, przemyśl, jaki budżet chcesz przeznaczyć na taki upominek. Zastanów się, czy do wydania masz kilkadziesiąt, czy kilkaset złotych. Nie zapomnij, aby w planowanej kwocie uwzględnić także koszt eleganckiego opakowania.
Kwestia wysokości budżetu upominkowego ma nie tylko praktyczny wymiar – przeglądanie ofert przekraczających Twoje możliwości finansowe to po prostu strata czasu – lecz jest istotna także ze względu na komfort osoby, której będziesz wręczać prezent. Pamiętaj, że zbyt drogie upominki, zwłaszcza jeśli z obdarowywaną panią domu nie łączą Cię zbyt bliskie relacje, zamiast uśmiechu na twarzy, mogą wywołać zakłopotanie.

Sprawdzone pomysły na prezenty dla pani domu

No dobrze, budżet na wydatki masz ustalony, wiesz już też czy lepszym rozwiązaniem będzie ozdobny upominek, czy praktyczny gadżet dla pani domu, a także masz na uwadze, aby przy wyborze niespodzianki wziąć pod uwagę zainteresowania, pasje oraz potrzeby konkretnej osoby. Pora zastanowić się nad tym, jaki wybrać prezent dla perfekcyjnej pani domu. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych pomysłów.

Pomysły na gadżety dla pani domu – miłośniczki wypieków:

 • książka kucharska z najlepszymi przepisami na domowe ciasta, torty lub babeczki;
 • silikonowe formy do pieczenia o nieszablonowych kształtach;
 • zestaw wysokiej jakości szpatułek do ciast;
 • personalizowany fartuch z zabawnym napisem;
 • szklana patera z grawerem.

Pomysły na prezent dla gospodyni – strażniczki domowego porządku:

 • organizer na drobiazgi lub gazety;
 • robot sprzątający;
 • mop parowy;
 • zestaw myjek przeznaczonych do czyszczenia różnych powierzchni.

Pomysły na prezent dla pani domu – pasjonatki robótek ręcznych:

 • kurs szydełkowania;
 • zestaw włóczek ombre;
 • zestaw szydełek w różnych rozmiarach;
 • elektroniczny licznik rzędów;

Chcesz kupić trafiony prezent dla perfekcyjnej pani domu? To zadanie wcale nie musi okazać się karkołomne – wystarczy, że zastosujesz się do kilku zasad, a z pewnością trafisz w gust osoby, którą planujesz obdarować!