Prezent dla trenera – jak wybrać idealny?

Zastanawiasz się, co kupić trenerowi na prezent? Chcesz znaleźć coś nawiązującego do jego pasji? Masz dość monotonnych upominków, które zalewają sklepy stacjonarne? Sprawdź naszą listę nieoczywistych podarunków, które wywołują uśmiech na twarzy!

Idealny prezent dla trenera — czyli jaki?

Na początek ustalmy, czym jest idealny prezent dla trenera. To przede wszystkim podarunek, który uwzględnia jego pasje, zainteresowania, pracę i styl życia. Powinien także nawiązywać do jego charakteru. Przykładowo trener z dystansem do siebie z pewnością ucieszy się z koszulki z humorystycznym napisem. Poważna osoba natomiast może nie do końca być zadowolona z takiego podarunku. Decydując się na zakup konkretnej rzeczy, zastanów się także, czy trener, którego chcesz obdarować, nie ma już w swojej kolekcji danego produktu. Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie powyższe aspekty, z pewnością trafisz na prezent, który spodoba się trenerowi.

Elektroniczne prezenty dla trenera

Obecnie elektronika wspiera sport niemalże na każdym kroku. Elektroniczne prezenty dla trenera będą więc doskonałym wyborem. Mogą pomóc jego podopiecznym oraz jemu samemu osiągać jeszcze lepsze wyniki. Na co postawić?

 • Smartband. Jest to inteligentna opaska, która została zaprojektowana z myślą o aktywnych osobach. Poza godziną, datą czy pogodą pozwala także monitorować tętno, liczbę kroków czy wyniki konkretnych ćwiczeń. Będzie więc idealnym podarunkiem dla trenera, któremu zależy na progresie.
 • Inteligentna waga. To kolejny prezent, dzięki któremu obdarowany będzie mógł monitorować wyniki. Taka waga nie tylko podaje wartość w kilogramach, ale potrafi także obliczyć ilość białka czy wody w ciele. Zazwyczaj łączy się ją z aplikacją, która podpowiada, na co zwrócić uwagę podczas treningów.
 • Słuchawki sportowe. Nie ma nic gorszego niż ćwiczenia w ciągłym huku lub przy dźwiękach znienawidzonej muzyki. Z takim prezentem trener będzie mógł słuchać tego, na co właśnie ma ochotę.

Gadżety dla trenera — na jakie warto postawić?

Większość ludzi kocha gadżety, dlatego taki prezent dla trenera personalnego również świetnie się sprawdzi. Oto kilka przedmiotów dopasowanych do jego zawodu.

 • Kubek termiczny. Ciepła herbata w zimowe dni lub orzeźwiający upał w lipcowe popołudnie potrafią być zbawienne. Tym bardziej po intensywnych ćwiczeniach. Trener z pewnością będzie zadowolony z takiego praktycznego prezentu.
 • Spinki do mankietów w kształcie sztang. Taki mały gadżet dostosowany do zainteresowań trenera może przynieść mu wiele radości. To niedrogi, a bardzo efektowny podarunek.
 • Planer do rozpisywania treningów. Gadżet może być także bardzo praktyczny! Taki planer to doskonały sposób na planowanie dnia, a także rozpisywanie treningów dla swoich podopiecznych.

Edukacyjny upominek dla trenera

Edukacyjny upominek dla trenera może być świetnym pomysłem na prezent dla osoby, która uwielbia się ciągle uczyć i doświadczać nowych rzeczy. Przykład?

 • Najnowsze wydanie książki dotyczącej anatomii. Oczywiście takiej dedykowanej trenerom. Aby efektywnie wykonywać ten zawód, trzeba znać tajniki ludzkiego ciała. Co roku pojawiają się nowe badania, dlatego warto aktualizować wiedzę.
 • Voucher na warsztaty. Swoją wiedzę można także poszerzać na dedykowanych zajęciach. Jeśli więc wiesz, że Twój trener chce się szkolić w konkretnej dziedzinie, taki voucher może być fantastycznym podarunkiem.
 • Karnet na nowe zajęcia. Jeśli trener, którego chcesz obdarować, uwielbia próbować nowych rzeczy, wykup mu karnet na coś, czego jeszcze nie miał okazji próbować. Squash, pływanie, a może judo?

Śmieszne prezenty dla trenera

Ostatnia kategoria to prezenty, które wywołają uśmiech na twarzy trenera. Jakie podarunki są najbardziej popularne?

 • Koszulka z zabawnym napisem. Świetnie sprawdza się jako upominek dla osób, które lubią bawić się modą. Przykładowo możesz postawić na T-shirt głoszący: „Jestem super trenerem. A Ty jaką masz moc?”.
 • Shaker do białka ze śmiesznym nadrukiem. Może to być np. grafika siłacza. To zarówno zabawny, jak i praktyczny prezent, który może być wykorzystywany przez trenera na co dzień.