Kiedy ubrać choinkę?

Jeśli zastanawiasz się kiedy powinno ubierać się choinkę to prawdopodobnie długo wyczekiwany okres Bożego Narodzenia jest już tuż tuż. Większość z nas nie może doczekać się dekorowania choinki i jej obecności w domu czy mieszkaniu. Być może z tego też powodu choinkę ubieramy coraz wcześniej.

Choinki pojawiają się nie tylko w domach, ale także galeriach handlowych, supermarketach, szkołach, placach i wielu innych miejscach publicznych. Standardem stało się to że pierwsze udekorowane drzewka pojawiają się końcem listopada, a gdzieniegdzie nawet wcześniej. A kiedy ubierać choinkę w domu? Czy jest jakiś z góry określony termin? Zaraz się dowiemy.

Od kiedy ubiera się choinkę, czyli skąd wzięła się ta tradycja?

Kiedy ubiera się choinkę?

To kiedy ubierać choinkę nie jest sztywno ustalone. Możemy spotkać się z różnymi terminami, które zależą od rodzinnych tradycji, preferencji czy rodzaju drzewka jakim dysponujemy.

W tym ostatnim przypadku to kiedy się ubiera choinkę decyduje żywotność drzewka. Żywe choinki, aby zachowały swój wygląd do Bożego Narodzenia nie powinny być ubierane zbyt wcześnie. Sztuczną choinkę możemy postawić nawet na początku grudnia.

A kiedy powinno się ubierać choinkę zgodnie z tradycją? W większości miejsc Polski będzie to poranek 24 grudnia. Ubieranie choinki jest wówczas wisienką na torcie, kończąc niejako okres przygotowań, sprzątania i gotowania.

Od kiedy ubiera się choinkę, czyli skąd wzięła się ta tradycja?

Zwyczaj ubierania choinki na święta Bożego Narodzenia rozpowszechniony jest niemal na całym świecie. Obecnie nie jest to symbol wyłącznie chrześcijański ale także komercyjny. Choinki znajdziemy na miejskich placach, w galeriach handlowych czy placówkach państwowych.

Choinki zdobią wiele miejsc i stały się głównym symbolem Świąt, ale od kiedy ubiera się choinkę? Kiedy zaczęła się ta tradycja?

Prawda jest taka, że ubieranie choinki to stosunkowo nowy zwyczaj. W Polsce stał się on powszechny dopiero w XIX w. a wywodzi się z tradycyjnych przedstawień o Adamie i Ewie, gdzie jabłoń zastępowano iglastym drzewem udekorowanym jabłkami. Robiono tak dlatego, że zimą w Europie trudno było o zieloną jabłonkę.

A kiedy powinno się ubierać choinkę? Tak naprawdę nie ma określonej daty. A wszystko zależy od waszych upodobań. Dla większości osób odpowiednim momentem będzie wigilijny poranek, dla innych kilka dni przed świętami a jeszcze dla innych na początku grudnia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego od kiedy ubiera się choinkę i skąd wzięła się ta tradycje sprawdź nasz inny wpis, gdzie dokładnie wyjaśniamy dlaczego ubieramy choinkę.

Od kiedy ubiera się choinkę, czyli skąd wzięła się ta tradycja?

Kiedy powinno się ubierać choinkę – podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się od kiedy można ubierać choinkę to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Nikt nie narzuca konkretnej daty, więc możesz dostosować termin do swoich potrzeb i preferencji.

Jednak najpopularniejszą odpowiedzią na pytanie kiedy można ubierać choinkę będzie 24 grudnia.