Co na prezent dla babci na 60 urodziny?

Prezent na 60 urodziny dla babci, jak go wybrać + 60 inspiracji

Potrzebujesz inspiracji na prezent na 60 urodziny dla babci? Rozmyślasz co kupić babci na 60 urodziny i nic nie przychodzi ci do głowy? Spokojna głowa, właśnie trafiłeś w odpowiednie miejsce, gdzie (mamy taką nadzieję) znajdziesz pomysł na prezent dla babci 60 lat. Proponujemy tu aż 60 różnego rodzaju prezentów.

W większości są to upominki materialne, jednak nie zapominaj, że równie wartościowe, a może i nawet bardziej są prezenty niefizyczne. Mogą to być różnego rodzaju przeżycia, wspólnie spędzone chwile, poświęcony czas, wycieczki, spotkania, koncerty, wspólne oglądanie seriali czy filmów, gotowanie w gronie najbliższych czy szkolenia lub kurs.

Możesz także postawić na klasykę w postaci wspólnego obiadu, spaceru czy przyjęcia. Jednak nawet najdrobniejszy prezent na 60 babci jest zawsze jak najbardziej na miejscu.

Prezent na 60 urodziny dla babci

Jaki prezent dla babci na 60?

Liczba możliwych odpowiedzi na pytanie jaki prezent dla babci na 60 jest chyba nieskończona. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, preferencji babci, jej zainteresowań, hobby, ulubionych sposobów spędzania czasu. Przed pójściem na zakupy warto przeanalizować te elementy, ugruntować wiedzę i przygotować sobie listę zawierającą jak największą liczbę pomysłów na prezent dla babci na 60 urodziny.

Z tej puli wybierzesz ten 1, który według ciebie najbardziej zasługuje na uwagę. Ważne, żeby była to decyzja przemyślana i oparta na konkretnej wiedzy o solenizantce. Kiedy już znajdziesz odpowiedni upominek nie zapomnij o ładnym zapakowaniu go. Do prezentu warto dołączyć też kartkę z własnoręcznie napisanymi życzeniami.

Co wybrać na prezent na 60 urodziny dla babci?

Jeśli znasz zainteresowania solenizantki to dużo łatwiej będzie ci wskazać idealny prezent dla babci na 60 urodziny. Poniżej umieściliśmy kilka najczęściej spotykanych zainteresowań wśród seniorów. Oczywiście ta lista to dopiero wierzchołek góry lodowej, bo ile babć tyle możliwych wariantów.

Uwielbia pielęgnować ogródek

Niejedna babcia uwielbia pielęgnować swój ogród, dodając do niego nowe rośliny lub upiększając to co już w nim jest. Jeśli twoja lubi spędzać czas w ten sposób to pomysł na prezent dla babci na 60 urodziny masz jak znalazł. Możesz rozważyć różnego rodzaju narzędzia ogrodnicze, sadzonki roślin, nasiona, cebulki. Warto zorientować się jakie rośliny babcia lubi najbardziej lub których nie udało jej się do tej pory zdobyć. Ciekawą opcją są też donice, które potrafią naprawdę pięknie wyglądać. Jeśli akurat panuje zima to pomyśl o roślinach do wewnątrz, może to być np. drzewko cytrusowe czy kaktus.

Kocha gotować

Jeśli babcia uwielbia spędzać czas w kuchni to możesz śmiało podarować jej akcesoria kuchenne. Fajnie, jakby były to kreatywne przedmioty a nie klasyczne tłuczki do mięsa czy chochle. Warto sprawdzić ciekawe formy do ciast, spersonalizowane deski do krojenia czy przepiękną zastawę.

Lubi wspominać

Kiedy twoja babcia kocha wracać pamięcią do minionych lat to masz 2 opcje. Po pierwsze możesz postawić na fotoksiążkę, ramkę na zdjęcia albo album. Drugi wariant to coś niematerialnego – wspólne spotkanie na kawie lub przy filiżance herbaty i powspominanie najpiękniejszych chwil.

Jest molem książkowym

W przypadku, gdy babcia pochłania tom za tomem masz naprawdę sporo możliwości. Musisz tylko rozeznać się jaki typ literatury lub autor najbardziej babci odpowiada i wybrać tytuł, którego jeszcze nie ma w swojej kolekcji.

Jest kawoszem

Kawa i związane z nią akcesoria to klasyka wśród upominków, nie tylko na prezent na 60 urodziny dla babci. Z jednej strony możesz wybrać paczkę dobrej kawy, z drugiej akcesoria od tych najdrobniejszych po ekspresy do kawy i rozbudowane zestawy prezentowe.

Lubi być w ruchu

Jeśli babcia lubi aktywnie spędzać czas to nie będzie problemu, żeby znaleźć ciekawy prezent na jej 60 urodziny. Możesz wybrać bardzo popularne w ostatnim czasie kijki do nordic walking, albo po prostu akcesoria przydatne podczas pieszych wycieczek. Mogą to być torby lub plecaki, kubki termiczne czy opaski. W przypadku, gdy babcia preferuje aktywność w domu możesz kupić jej matę do ćwiczeń lub sprzęt do treningu.

Prezent dla babci na 60 urodziny to nie wszystko, sprawdź też: