Prezent na urodziny dla 7 letniego chłopca

Co kupić na 7 urodziny dla chłopca?

Potrzeba ci inspiracji na prezent dla 7 latka na urodziny? Kompletnie nie wiesz co wymyślić i nie nic nie przychodzi ci do głowy? Spokojnie, najgorsze już za tobą, bo trafiłeś w odpowiednie miejsce. Jeżeli w tym momencie zastanawiasz się co kupić 7 latkowi na urodziny to będziemy w stanie ci pomóc. W tym poradniku znajdziesz bowiem pomysły na niejeden prezent na urodziny dla 7 latka.

Prezent dla 7 latka na urodziny

Inspiracje na prezent na 7 urodziny dla chłopca

Poniżej znajdziesz nie tylko pomysły na prezenty dla chłopca na urodziny, ale również kilka cennych porad jak taki prezent wybrać i na co zwrócić uwagą podczas zakupów. Wierzymy, że nasze propozycje przypadną ci do gustu i sprawią, że chłopiec będzie naprawdę zadowolony z upominku. W przypadku gdy szukasz prezentu dla starszego chłopca także możemy cię wesprzeć, ponieważ przygotowaliśmy szereg innych zestawień:

Jaki prezent na urodziny dla 7 latka będzie tym najbardziej trafionym?

Wybierając prezent dla 7 latka na urodziny, a już w szczególności takiego, którego bardzo słabo znasz warto postawić na prezent uniwersalny. Jest to także dobre rozwiązanie kiedy boisz się, że to co wybrałeś może nie przypaść do gustu obdarowanemu. Przykładowo w wieku siedmiu lat takim uniwersalnym podarunkiem mogą być gry planszowe, klocki, książeczki do samodzielnego czytania czy wszelkiego typu zestawy do eksperymentowania. Po ukończeniu 7 roku życia dzieci stają się dużo spokojniejsze niż przez ostatni rok. Charakterystyczna jest skłonność do pozostawania w swoim pokoju i tworzenia, rysowania, wycinania, czytania czy oglądania filmów i słuchania muzyki.

Wiek 7 lat to też moment w którym większość dzieci rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą, udając się do 1 klasy podstawówki. A pójście do szkoły oznacza, że mamy mnóstwo nowych możliwości jeśli chodzi o prezent na 7 urodziny dla chłopca.

Podsumowując 7 letni chłopczyk to już dużo bardziej spokojne dziecko, które w dużej mierze skoncentrowane jest na zdobywaniu nowych umiejętności. Jest bardzo ciekawy świata, zaczyna opanowywać bardziej zaawansowane czynności i umiejętności takie jak czytanie, liczenie. Rosną także zdolności manualne chłopca.

Prezent dla chłopca na 7 urodziny – w jaki sposób go znaleźć?

Prezent dla chłopca na 7 urodziny a materiał wykonania

Choć chłopiec w wieku 7 lat nadal jest małym dzieckiem to można powiedzieć, że staje się już dużo bardziej “dorosły” niż jeszcze rok temu. Nie chodzi tu tylko o zmiany na tle emocjonalnym czy fizycznym – 7-latki są bardziej opanowane, kontrolują w dużo większym stopniu swoje emocje, potrafię dużo więcej niż 12 miesięcy temu. Ważne jest także to, że w tym wieku dzieci czeka pierwszy dzień w szkole podstawowe. To czas kiedy chłopiec staje się częścią innej społeczności niż własna rodzina. Zdobywa znajomości, uczy się kontaktów i zachowania, ale także zaczyna odczuwać to, że inni mogą go oceniać.

Przede wszystkim kupując prezent na urodziny dla 7 latka pamiętaj o tym, że nie jest to już takie małe dziecko jak może ci się wydawać. Chłopcy w tym wieku chłoną wiedzą jak gąbka i być może będą w stanie nas zaskoczyć wieloma ciekawymi informacjami ze świata geografii czy przyrody. Mając to na uwadze warto na 7 urodziny chłopca dać mu zabawkę edukacyjną, książkę lub grę. W ten sposób zaspokoimy naturalną ciekawość maluch a dodatkowo zadbamy o jego rozwój intelektualny. Jest to czasy kiedy w grę wchodzą już bardziej zaawansowane gry logiczne, w tym nawet szachy. Interesującą opcją mogą być atlasy zwierząt, encyklopedie ilustrowane czy zestawy do domowych eksperymentów.

Co można kupić 7 latkowi na urodziny? Pamiętaj o rozwoju dziecka!

Wybierając prezent dla 7 latka na urodziny pod żadnym pozorem nie zapomnij o tym, że w początkowym okresie życia ludzi organizm szybko się rozwija. Zarówno jeśli chodzi o psychikę jak i budowę ciała. Prezent, który kupisz powinien być zatem maksymalnie dopasowany do wieku w jakim znajduje się chłopczyk. Wiek 7 lat to czas większego spokoju i opanowania, choć zmienność nastrojów i obarczanie się winą za wszystkie niepowodzenie również się pojawia. Dzieci w tym wieku są ciekawe świata, rozumieją coraz więcej elementów i procesów które obserwują w otoczeniu. Pragną pogłębiać tą wiedzę, są dociekliwe. Lubią czytać i udzielać się plastycznie.

Mając te jakże wartościowe dane możemy z duża dozą prawdopodobieństwa wyypować całkiem sporą grupę przedmiotów, które zdadzą egzamin jako prezent na 7 urodziny dla chłopca. W wielu przypadkach dobrym wyborem będą gry edukacyjne, zestawy do samodzielnego eksperymentowania, czytanki czy akcesoria i przybory plastyczne. Na miejscu są także zabawki będące odpowiedzią na potrzeby dziecka związane z pójściem do szkoły. Mamy nadzieję, że rozjaśniliśmy ci temat i już wiesz co można kupić 7 latkowi na urodziny.

Co kupić na 7 urodziny dla chłopca? Nie zapomnij o zainteresowaniach!

Zanim porwie cię zakupowe szaleństwo i udasz się do sklepu po prezent dla 7 latka na urodziny to na spokojnie wszystko przeanalizuj. Zapewne chcesz obdarować chłopca upominkiem, który będzie trafiony i wywoła na jego buzi bardzo szeroki uśmiech. A nie osiągniesz tego, no chyba, że przypadkiem wybierając pierwszy lepszy przedmiot ze sklepowej półki czy z oferty sklepu internetowego. Prezent dla chłopca na 7 urodziny trzeba znaleźć biorąc pod uwagę szereg czynników.

Być może 7-latek, posiada już swoje własne zainteresowania lub chociaż preferencje dotyczące spędzania czasu. Możliwe, że pojawiło się u niego już pierwsze hobby. Koniecznie zapytaj o to rodziców. Jeśli chłopiec lubi zabawy ruchowe, a mama wręcz nie może go zagonić do domu to możesz mu podarować zabawki do piaskownicy, piłkę czy rowerek. Jeśli woli spędzać czas w domu to podaruj mu przybory plastyczne, tablicę lub zestawy do eksperymentowania.

Idealny prezent na urodziny dla 7 latka w ogóle istnieje?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: oczywiście, że nie. Nie ma czegoś takiego jak idealny prezent dla chłopca na 7 urodziny. Każdy chłopiec, poziom jego rozwoju, zainteresowania czy preferencje będą inne. Raczej nie znajdziemy dwóch identycznych chłopców i jednego uniwersalnego prezentu dla wszystkich. Dlatego prezent trzeba dobierać indywidualnie. Jeśli w ogóle nie znasz chłopca to możesz postawić na prezent bardziej uniwersalny. Może być nim na przykład książka do samodzielnego czytania, rysowanka czy akcesoria plastyczne. Ciekawą opcją są również gry edukacyjne rozwijające wyobraźnię i kreatywne myślenie.

Wybierając prezent urodzinowy dla 7 latka pamiętaj o tym, że jest to wiek fascynacji otaczającym światem, pierwszej styczności ze szkołą i zamiłowania do eksperymentowania i poznawania nowych rzeczy. Pisanie, czytanie, liczenie czy wszelkiego rodzaju prace plastyczne to główne zajęcia 7-latków.

Prezent dla chłopca na 7 urodziny to nie wszystko, sprawdź też: