Prezent urodzinowy dla 19-letniego chłopaka

Prezent na 19 urodziny dla chłopaka

Prezent na 19 urodziny dla chłopaka

Nie wiesz jaki prezent dla dziewiętnastolatka wybrać ani co kupić chłopakowi na 19 urodziny? Nie przejmuj się, nie jesteś sam! Sztuka dawania prezentów wcale nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Choć samo kupienie prezentu jest stosunkowo proste, szczególnie w czasach powszechnego dostępu do Internetu i rozwiniętej ofercie sklepów internetowych. Tak wybór odpowiedniego prezentu może sprawić nie lada trudności. Nie bez wyjątku jest prezent na 19 urodziny dla chłopaka. Powinien być trafiony, ponieważ w ten sposób sprawi on maksimum radości i satysfakcji.

Wierzymy, że podczas poszukiwań inspiracji na prezent dla 19 letniego chłopaka pomocne mogą okazać się nasze propozycje. Znajdziesz je poniżej, wraz ze wskazówkami jak znaleźć odpowiedni prezent dla chłopaka na 19 urodziny.

Co na prezent dla 19 letniego chłopaka?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że prezent to nie tylko przedmiot ale także swego rodzaju wiadomość dla solenizanta. Upominki mogą dawać radość, wyrażać przyjaźń czy miłość, ale równie dobrze obrażać, okazywać pogardę lub brak szacunku dla odbiorcy.

Żeby wybrać właściwy prezent dla 19 latka chłopaka na urodziny musisz wykazać się zaangażowaniem. Po pierwsze zdobądź informacje o solenizancie, jego ulubionych zainteresowaniach i sposobach spędzania czasu. Możesz to zrobić poprzez zapytanie wprost, ale to dość ryzykowny sposób bo możesz zdradzić niespodziankę. Inna opcja to podpytanie znajomych lub najbliższych solenizanta. Znalezienie prezentu jest proste pod jednym warunkiem. Chodzi o to, żebyś zwracał uwagę i słuchał. W ten sposób szybko dowiesz się, czym dana osoba się interesuje, jakimi sprawami lubi się zajmować lub jakie ma hobby.

Pomysł na prezent dla chłopaka 19 lat – czego unikać?

Butelka alkoholu czy czteropak piwa to nie zawsze najlepszy pomysł na prezent dla chłopaka 19 lat. Podobnie jest w przypadku większości kart podarunkowych. Choć dają dużą swobodę, która czasami jest pożądana, to w wielu przypadkach ta wolność wyboru jest problematyczna. Tak samo jest w przypadku voucherów z brakiem daty ważności. Brak określonego terminu może spowodować, że realizacja będzie odwlekana w nieskończoność.

Równie dyskusyjnym prezentem jest sama gotówka. Z jednej strony taki prezent na 19 urodziny dla chłopaka daje swobodę a z drugiej jest wyrazem braku kreatywności i zaangażowania.

Oczywiście wszystko zależy od konkretnego chłopaka. Miłośnik wina z pewnością bardzo ucieszy się z wyjątkowej butelki, a ktoś, kto często i chętnie odwiedza określone sklepy, szczególnie ucieszy się z karty podarunkowej.

Prezent na 19 urodziny dla chłopaka – jak go nie wybierać?

Absolutnie nie na miejscu jest wybieranie na prezent dla dziewiętnastolatka wszelkiego rodzaju kosmetyków do codziennej pielęgnacji, chyba że jest to coś wyjątkowej jakości. Równie słabą opcją jest wybór rupiecia za kilka złotych, nawet jeśli będzie przepięknie zapakowany to nadal pozostanie zwykłym gratem. Taki prezent dla 19 letniego chłopaka raczej nie wprawi go w zachwyt. Wszak po co zadawać sobie tyle trudu w oryginalne zapakowanie, skoro jego zawartość jest licha?

W wielu przypadkach 1000 razy więcej warte niż taki prezent dla chłopaka na 19 urodziny mogą okazać się szczere życzenia połączone z wielkim uściskiem. Chyba najgorszym z możliwych scenariuszy jest tzw. przekazywanie prezentów. W momencie gdy prezent dla dziewiętnastolatka okaże się nietrafiony został on podarowany innemu solenizantowi. W efekcie może nawet wrócić do osoby która pierwotnie go wybrała, czyli do ciebie!

Prezent dla chłopaka na 19 urodziny a zainteresowania

Prezenty dla 19 letniego podróżnika

Jeśli uda ci się ustalić jakie zainteresowania ma solenizant to prezent dla 19 latka chłopaka na urodziny będziesz miał w zasięgu ręki. W przypadku jeśli nastolatek lubi podróżować możesz śmiało zdecydować się na mapę zdrapkę. W zależności od jego ulubionych destynacji może to być mapa Tatr, Europy czy całego świata.

Jeśli chcesz wesprzeć jego następną wycieczkę gotówką, zrób to w kreatywny sposób. Możesz na przykład ukryć kopertę z banknotami w przewodniku, mapie lub planie miasta, które jest celem jego najbliższej podróży.

Prezenty dla kreatywnego 19 latka

Zachwycanie kreatywnych ludzi nie jest wcale takie trudne jak mogłoby się wydawać. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jaki sposób solenizant spełnia się kreatywnie. Może maluje, rysuje albo tworzy z modeliny? Bez względu na dziedzinę, osoba kreatywna ucieszy się ze specjalnych akcesoriów, narzędzi lub książek na interesujący je temat.

Taki prezent na 19 urodziny dla chłopaka może być na przykład zestawem profesjonalnych kredek, farb czy sztaluga. Ciekawą opcją są też dedykowane zestawy do majsterkowania czy tworzenia DIY.

Jeśli prezent będzie stosunkowo drogi to możesz zebrać znajomych lub rodzinę i zaoszczędzić na długo oczekiwany zakup taki jak profesjonalna sztaluga czy sprzęt. Mile widziane są również specjalne warsztaty tematyczne.

Prezent dla chłopaka na 19 urodziny to nie wszystko, sprawdź też: