Co kupić na 1 urodziny dziewczynce?

Jaki prezent na roczek dla dziewczynki wybrać?

Szukasz inspiracji na prezenty na roczek dla dziewczynki? Nie wiesz co kupić na roczek dla dziewczynki? Znalazłeś już może coś bardziej klasycznego czy może chcesz postawić na jakiś nowoczesny gadżet? Albo jakaś zabawka edukacyjna? W tym wykazie odnajdziesz całe mnóstwo inspiracji na prezenty na roczek dla dziewczynki. A jeśli kompletnie nie wiesz co kupić na roczek dla dziewczynki to nie martw się, jesteśmy tu właśnie po to, żeby cię wesprzeć!

Prezent na roczek dla dziewczynki

Inspiracje na prezenty na roczek dla dziewczynki 2024

Podane przykłady dotyczą tylko i wyłącznie 1 urodzin dziewczynki i zawierają propozycje mogące być pomocne przy odpowiedzi na pytanie co można kupić na roczek dla dziewczynki. Jeśli potrzebujesz znaleźć coś dla nieco starszego dziecka to także będziemy w stanie ci w tym pomóc. Poza tym poradnikiem przygotowaliśmy szereg innych. I tak znajdziesz u nas:

Prezent na pierwsze urodziny dla dziewczynki – jak znaleźć najlepszy?

Zawsze można postawić na uniwersalne zabawki takie jak duże klocki czy układanki. Dziewczynka może bawić się nimi na wiele różnych sposobów. Zabawa w tym wieku jest w sporej mierze skoncentrowana na eksploracji sensorycznej i rozwoju motorycznym. Z tego powodu jako prezent na roczek dla dziewczynki warto wybrać zabawki o różnych fakturach, które zapraszają małe rączki (i, oczywiście usta) do chwytania, badania i odkrywania.

Ten wiek to także dobry czas na zainwestowanie w pamiątki, które pozostaną wyjątkowe wraz z dorastaniem dziecka. Może warto wybrać prezent dla dziewczynki na roczek, który będzie upamiętniał to ważne wydarzenie z życia malucha. Mamy tu na myśli na przykład fotoksiążkę, ramkę na zdjęcie czy nawet sesję zdjęciową.

Kolejną grupą produktów, które są ciekawą odpowiedzią na pytanie co kupić dla rocznej dziewczynki są zabawki do pchania ciągnięcia oraz jeździki. Taki prezent na roczek dla dziewczynki będzie wielką pomocą dla pociechy, która dopiero zaczyna swoją przygodę z chodzeniem i stawia swoje pierwsze, niepewne kroki.

Co więcej wiele dziewczynek korzysta z takich gadżetów przez parę następnych lat, a więc to będzie zabawka zapewniająca satysfakcje na długi czas. Jaki prezent na roczek dla dziewczynki można jeszcze wybrać? Na przykład puzzle, ale koniecznie duże, pozbawione małych elementów. Jak wiadomo roczne dzieci odkrywają świat na multum różnych sposobów, w tym bardzo często poprzez wkładanie wszystkiego co popadnie do buzi.

Prezenty na roczek dla dziewczynki 2024 – jakie kryteria wyboru przyjąć?

Prezent dla dziewczynki na roczek a materiał z jakiego został wykonany

Najczęściej możemy spotkać się ze stwierdzeniem, głównie z ust rodziców, że ich dzieci mają za dużo zabawek – więc co kupić na roczek dla dziewczynki, jeśli nie zabawki? Lecz prawda zazwyczaj jest taka, że nie chodzi o liczbę zabawek a o ich jakość. Rynek zalewa masa tanich, tandetnych o niskiej jakości zabawek plastikowych produkowanych w Azji Wschodniej. Nie ma więc się co dziwić, dlaczego dzieci posiadają spore ilości zabawek. Może i są one bardzo tanie, ale są nijakie, nudne i przereklamowane. A co najgorsze ich zużycie wiąże się z koniecznością składowania na wysypisku a w najgorszym wypadku zabawki, które w przeszłości stanowiły prezent dla rocznej dziewczynki zostaną porzucone na nielegalnym wysypisku a ich rozkład potrwa setki lat.

Co pokrzepiające, w ostatnich latach na popularności zyskują prezenty na roczek dla dziewczynki wykonane z drewna, materiałów ekologicznych i co ważne produkowane przez rodzimych producentów. Wybierając prezent dla rocznej dziewczynki na urodziny miej na uwadze bezpieczeństwo. Jeśli to w miarę możliwe wybieraj zabawki, które nie są wykonane z tworzyw sztucznych. Postaw raczej na upominki urodzinowe dla dziewczynki wykonane z trwalszych materiałów, nie zawierających ftalanów, BPA, PCV lub szkodliwych dla zdrowia chemikaliów i barwników. Najbardziej wartościowe wydają się być zabawki o długiej żywotności. Upominki takie jak rowery, klocki z drewna, czy koniki na biegunach mogą być używane przez następne lata i można je przekazywać młodszemu rodzeństwu czy innym dzieciom.

Co można kupić na roczek dla dziewczynki? Weź pod uwagę poziom rozwoju dziecka!

Kupując prezenty na roczek dziewczynki trzeba mieć pod uwagą przede wszystkim poziom rozwoju jaki osiągają roczne dzieci. Wiadome, jest że u każdego dziecka będzie on w jakimś stopniu różny jednak możemy wyróżnić podstawowe zachowania czy umiejętności, jakie dziecko nabywa wraz z ukończeniem pierwszego roku życia. Większość dzieci stawia swoje pierwsze kroki i staje się w pewnym stopniu samodzielne. Więc trzeba wziąć to koniecznie pod uwagę gdy kupujemy prezenty na roczek dla dziewczynki.

Po ukończeniu 12 miesięcy życia dzieci są bardzo ruchliwe, nie potrafią usiedzieć w tym samym miejscu dłużej niż parę minut. Poza dużą ruchliwością pojawia się również ogromne zapotrzebowanie rozwojowe, roczne dzieci zaczynają powoli składać sylaby a nawet pierwsze wyrazy. Jaki prezent na roczek dla dziewczynki w związku z tym wybrać? Chociażby szeroko rozumiane zabawki rozwojowe czy edukacyjne.

Co kupić na roczek dla dziewczynki? Zwróć uwagę na jej zainteresowania!

Przed wyjściem na zakupy a najlepiej jeszcze na samym etapie rodzącego się pytania w twojej głowie co można kupić na roczek dla dziewczynki przemyśl wszystko jak najlepiej. Choć dziewczynka ma dopiero 1 rok to możliwe że można już wskazać jego może nie hobby a rodzące się zainteresowania. Jak nie jesteś w stanie zaobserwować czy coś takiego jest widoczne u dziecka to najlepiej zapytaj poinformowanych w temacie osób, czyli rodziców dziecka.

Podczas gdy dziewczynka jest aktywna to prezent na roczek dla niej powinien odpowiadać jej potrzebom związanym z sporą aktywnością ruchową i przemieszczaniem się, na wszelakie możliwe sposoby. Wówczas warto postawić na jeździk czy zabawkę do pchania lub ciągnięcia. A może dziewczynka wykazuje już zainteresowanie konkretną tematyką np. samochodzikami, lalkami, dinozaurami czy superbohaterami? Taka wskazówka będzie bardzo przydatna.

Jak wygląda idealny prezent na pierwsze urodziny dla dziewczynki?

Oczywiście odpowiedzi jaki prezent na pierwsze urodziny dla dziewczynki będzie idealny nie istnieje. Każda dziewczynka jest inna i inny prezent będzie dla niej tym pasującym. Ciekawą możliwością są prezenty, którymi dziewczynka będzie mogła się dzielić z rodzeństwem czy rówieśnikami. Prezent ten może być także bardzo przydatny podczas wspólnej interakcji z rodzicami i budowaniem miłej relacji z dzieckiem. Mamy na myśli przede wszystkim takie zabawki jak układanki czy gry edukacyjne. Ale istotne jest tu to aby urodzinowy prezent na roczek dla dziewczynki nie zawierał drobnych elementów, które dziecko mogłoby z łatwością połknąć.

Kolejną grupą interesujących prezentów to zabawki, które dobrze wspierają rozwój malucha. W jego pierwszych latach życia to właśnie zabawki odgrywają szczególną rolę i są najważniejszym sposobem, w jaki dzieci poznają nowe umiejętności i się uczą. Postaw na takie, które rozwijają motorykę dziecka czy jego zdolności manualne.

Zanim przystąpisz do zakupów polecamy zasięgnąć języka u rodziców dziecka. Oni sami będą najlepiej poinformowani w temacie i unikniesz sytuacji w której prezent na roczek dla dziewczynki okaże się kolejną zabawką, którą dziewczynka już miała do zabawy.

Prezent dla roczek dla dziewczynki to nie wszystko, sprawdź też: