Co kupić 3 letniej dziewczynce na urodziny?

Nie wiesz co kupić 3 letniej dziewczynce na urodziny? Zainspiruj się razem z nami!

Nie masz inspiracji na prezent na 3 urodziny dla dziewczynki? Nadwyrężasz własne szare komórki, organizujesz spotkania z rodziną i przyjaciółmi, ale nie jesteś w stanie kompletnie nic wymyślić? Nadal nie wiesz, jaki prezent na 3 urodziny dla dziewczynki wybrać? A może masz już jakiś pomysł i chcesz się upewnić, że to co wybrałeś będzie dobre? Jeśli tego typu pytania i wątpliwości są na twojej głowie, nie martw się. Jesteśmy tu, by ci pomóc i wspierać cię. W tym przewodniku znajdziesz nie tylko pomysły na prezent na urodziny dla 3 latki , ale także wartościowe porady dotyczące wyboru.

Prezent dla 3 latki na urodziny

Pomysły na prezent dla 3 letniej dziewczynki 2021 na urodziny

Nasz przegląd to inspiracje na prezenty urodzinowe dla 3 latki i pomaga znaleźć pomoc w kwestii tego, co kupić 3 letniej dziewczynce na urodziny. Szczerze liczymy na to, że spodobają ci się specjalnie wyselekcjonowane propozycje i co najważniejsze, przyniosą wiele radości wszystkim 3-latkom. Jeśli jednak rozglądasz się za pomysłami na prezent dla dziewczynki w innym wieku, również będziemy mogli ci pomóc. Poza tym, znajdziesz takie przewodniki jak:

Co kupić 3 latce na urodziny i jak znaleźć właściwy prezent?

Wybierając prezent na 3 urodziny dla dziewczynki, warto zastanowić się nad różnymi rodzajami uniwersalnych zabawek. Mamy na myśli, na przykład, duże puzzle, klocki lub pluszaki. Bawiąc się, dziewczynka może używać takich zabawek na wiele różnych sposobów, a jednocześnie rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywne myślenie. W wieku 3 lat małe dziewczynki uwielbiają słuchać bajek i opowieści, które czytają im ich rodzice. Dlatego książki i czytanki z duża ilością obrazków to ciekawy prezent dla 3 latki na urodziny. Dzięki temu dziecko może śledzić historię nie tylko słuchając, ale i oglądając.

Trzyletnie dzieci są znacznie spokojniejsze i grzeczniejsze niż w poprzednim roku. Mogą już bawić się z innymi dziećmi, dzielić się z innymi, zawierać przyjaźnie i współpracować. Warto skorzystać z tego faktu i dać dzieciakowi coś na jego trzecie urodziny, czym może się podzielić z innymi. Mogą to być wszelkiego rodzaju proste gry logiczne, akcesoria plastyczne, zestawy edukacyjne, zwierzaczki czy zabawki drewniane. Jaki prezent na 3 urodziny dla dziewczynki można wybrać oprócz powyższych propozycji. Cóż, na przykład hulajnogę albo jeździk.

Prezent na urodziny dla 3 latki 2021 – jak go odnaleźć?

Prezent urodzinowy dla 3 latki a materiał wykonania

Często słyszymy opinię, że nasze dzieci mają już zbyt wiele zabawek. W ogóle się z nimi nie bawią, a zabawki tylko leżą na półkach w pokoju lub pod łóżkiem. Zabawki są zapomniane i ich jedyną funkcją jest zbieranie kurzu. Dlaczego to się dzieje? Co kupić 3 letniej dziewczynce na urodziny, jeśli nie zabawkę? Wcale nie uważamy zabawek za zły pomysł na prezent urodzinowy dla dziecka, wręcz przeciwnie. Zabawka jest doskonałym prezentem, o ile jej zakup jest przemyślany i dostosowany do potrzeb dziecka. Ponadto ważne jest również, aby zabawki były wykonane solidnie, najlepiej z trwalszego materiału niż niskiej jakości tworzywo sztuczne.

Mamy na myśli na przykład drewniane zabawki lub zabawki wykonane z wysokiej jakości plastiku. Wysoka jakość, czyli bezpieczne dla zdrowia, nie powoduje podrażnień i nie stwarza ryzyka urazów. Tego typu zabawki, oprócz tego, że mogą być doskonałym prezentem urodzinowym dla 3-latki, mają dodatkową wielką zaletę. Chodzi o to, że kiedy dziecko wyrośnie z zabawki lub po prostu się nią znudzi, może ją dać innemu dziecku lub młodszemu rodzeństwu.

Co kupić 3 latce na urodziny? Nie zapomnij o rozwoju dziecka!

Wybierając prezent na urodziny dla 3 latki, należy pamiętać, że w tym wieku dzieci rozwijają się bardzo szybko. Może to, co kupiłeś rok temu, nie będzie interesujące dla dziewczynki w tym wieku. Chociaż rozwój każdego dziecka jest inny, można określić podstawowe umiejętności lub zachowania, które dziewczynki nabywają w wieku 36 miesięcy. 3-latki stają się znacznie bardziej niezależne niż rok wcześniej, samodzielnie myją ręce i szczotkują zęby, korzystają z łazienki we własnym zakresie, mogą ubierać się lub jeść posiłki bez pomocy dorosłych. Jednocześnie są o wiele bardziej posłuszne i grzeczniejsze niż 2-latki.

Warto skorzystać z tych informacji wybierając prezent na urodziny dla 3 letniej dziewczynki. Po pierwsze, możemy kupić dziewczynce coś, co pomoże jej w codziennej higienie. Może to być szczoteczka do zębów z superbohaterem lub jej ulubioną postacią z bajki lub kreskówki. Inną opcją mogą być różne rodzaje sztućców, kubków lub talerzyków, które będą przydatne dla dziecka podczas jedzenia.

Co kupić 3 latce na urodziny? Ważne są zainteresowania dziewczynki!

Zanim udasz się do sklepu po prezent dla 3 latki na urodziny wszystko dobrze zaplanuj i przemyśl. Weź pod uwagę ten fakt, że 3 letnia dziewczynka jest już bardziej samodzielna, sama decyduje o wielu aspektach. Może posiadać już swoje własne zainteresowania czy ulubione sposoby spędzania czasu. Dlatego prezent na urodziny dla 3 letniej dziewczynki może być odpowiedzią na te rodzące się powoli hobby.

Być może dziewczynka ma już konkretne zainteresowania np. lubi bawić się lalkami, zwierzątkami a może lubi rysować. Jeśli uda ci się to ustalić, masz dużo większą szansę na znalezienie wyjątkowego i trafionego prezentu urodzinowego dla 3 letniej dziewczynki. W przypadku gdy nic nie przychodzi ci do głowy to możesz zapytać rodziców dziecka lub postawić na bardziej uniwersalny upominek.

Istnieje coś takiego jak perfekcyjny prezent na urodziny dla 3 latki?

Odpowiedzią na to pytanie jest: oczywiście, że nie! Każda trzylatka jest inna i dlatego nie można wskazać jaki prezent na 3 urodziny dla dziewczynki będzie idealny dla wszystkich. Każda mała dziewczynka ma swoje zainteresowania, preferencje i gusta. Zdecydowanie warto zastanowić się nad wszelkiego rodzaju zabawkami integracyjnymi, które dziecko będzie mogło bawić się ze swoimi rówieśnikami, rodzicami czy rodzeństwem.

Kolejną grupą ciekawych prezentów dla dziewczynek na 3 urodziny są wszelkiego rodzaju zabawki edukacyjne. Dzięki nim dziecko będzie mogło dobrze się bawić i uczyć nowych umiejętności: motorycznych, manualnych i intelektualnych. W pierwszych latach życia zabawki są elementem, dzięki któremu dzieci zdobywają największą ilość wiedzy i umiejętności. Dlatego warto wybrać prezent urodzinowy dla 3 latki, który będzie rozwijał jej zdolności motoryczne, kreatywne myślenie lub zdolności manualne.

W razie wątpliwości zawsze można zapytać rodziców, najlepiej bardzo dyskretnie, jaki prezent na urodziny dla 3 letniej dziewczynki ich dziecko chciałoby otrzymać. Jeśli masz już coś na myśli, możesz również zapytać, czy twoje dziecko ma coś podobnego w swojej kolekcji.

Prezent dla dziewczynki na 3 urodziny to nie wszystko, sprawdź też: