Jaki prezent dla dziewczyny na mikołajki?

Ciągle zastanawiasz się co kupić dziewczynie na Mikołaja, jaki prezent mikołajkowy dla dziewczyny wybrać? Sprawdź nasze propozycji, być może cię zainspirują.

Czytaj więcej

Dzień 6 grudnia to data w kalendarzu na którą z niecierpliwością czekają przede wszystkim dzieci. Szczególnie te najmłodsze, które tego dnia otrzymują od Świętego Mikołaja swoje upragnione upominki. Ale tego dnia z prezentów cieszą się nie tylko najmłodsi. Również niejeden dorosły dostaje od Świętego coś miłego, oczywiście jeśli zasłużył.

Jeśli chcesz, żeby Twoja dziewczyna poza prezentem od prawdziwego Mikołaja otrzymała jeszcze inny upominek to na pewno sprawisz jej mnóstwo radości. Jeśli dodatkowo prezent dla dziewczyny na Mikołajki będzie trafiony to ona tym bardziej to doceni. W tym poradniku pokażemy Ci aż 100 inspiracji na prezent mikołajkowy dla dziewczyny, który możesz jej podarować w tym wyjątkowym dniu.

Sprawdź też: co można kupić dziewczynie na walentynki!

Jak wybrać prezent dla dziewczyny na Mikołajki?

Przede wszystkim prezent mikołajkowy dla dziewczyny powinien odpowiadać jej potrzebom czy zainteresowaniom. Jeśli jesteście razem od dłuższego czasu i dobrze się znacie to nie powinno być problemu z ustaleniem jaki upominek mikołajkowy może spodobać się dziewczynie. Nieco gorzej mają pary z mniejszym stażem, tutaj zazwyczaj jest tak, że poziom znajomości nie pozwala jeszcze na wybranie prezentu, który będzie w 100 % trafiony. Jeśli nie jesteś pewien jaki wybrać prezent dla dziewczyny na Mikołajki będziesz musiał trochę poszpiegować.

Z jednej strony możesz zwrócić się do znajomych czy rodziny swojej dziewczyny i od nich dowiedzieć się jaki prezent mikołajkowy dla dziewczyny sprawi jej największą radość. To rozwiązanie jest względnie bezpieczne, bo istnieje duża mniejsza szansa, że ona dowie się o Twoim pomyśle. Drugą opcją, dużo bardziej niebezpieczną i wymagającą większego sprytu jest delikatne i dyskretne wypytanie dziewczyny co chciałaby dostać i o czym marzy.

Jakie są najlepsze prezenty na Mikołajki dla dziewczyny?

Jeśli chodzi o sprawdzone pomysły na prezent mikołajkowy dla dziewczyny to z pewnością można wskazać tutaj lubiane przez większość kobiet kosmetyki. Mogą to być wszelkiego rodzaju akcesoria do makijażu, a więc podkłady, tusze do rzęs czy błyszczyki. Czy na przykład kosmetyki do pielęgnacji włosów – olejki, maski czy wcierki. Jeśli nie wiesz jakie kosmetyki preferuje Twoja dziewczyna to możesz dyskretnie zajrzeć do jej kosmetyczki i zobaczyć który z kosmetyków jest na wyczerpaniu. Upewnij się, że była z niego zadowolona i kup taki sam!

Innymi propozycjami na prezent dla dziewczyny na Mikołajki mogą być chociażby produkty z szeroko pojętej kategorii jaką jest moda. To doprawdy bardzo rozległe zagadnienie i jeśli nie czujesz się na siłach to nie podążaj tym tropem w trakcie poszukiwań idealnego prezentu mikołajkowego dla dziewczyny. Nie ma bowiem nic gorszego jak niedopasowana, czy co gorsza za mała bluzka bądź spodnie. Jeżeli naprawdę nie masz pomysłu na prezent mikołajkowy dla dziewczyny to najlepszą opcją wydaje się być wybór upominku uniwersalnego takiego jak np. czekoladki, kwiaty czy pluszak.

Jak zapakować prezent na mikołajki dla dziewczyny?

Kiedy masz już świetny pomysł na mikołajki dla dziewczyny to najwyższa pora dowiedzieć się jak zapakować wybrany upominek. Może wydawać ci się to mało istotne, zawiniesz prezent w papier lub włożysz do torebki i gotowe. Jednak nic bardziej mylnego.

Opakowanie jest dość istotną, choć często niedocenianą częścią dawania prezentów. Słabo zapakowany prezent dla dziewczyny na mikołajki oznacza kiepskie pierwsze wrażenie, co może ale nie musi oznaczać gorszy odbiór całego prezentu.

A zatem co możesz zrobić, żeby niespodzianka był jak najbardziej udana? Musisz wykazać się pomysłowością! Nawet szary papier pakowy możesz własnoręcznie ozdobić czy to pisakaami czy poprzez doklejenie różnych dekoracji świątecznych.

Prezent możesz też ozdobić elementami nawiązującymi do hobby dziewczyny. Co więcej prezent mikołajkowy dla dziewczyny możesz zapakować w modny kosz prezentowy czy do pudełka z kokardą.

Mamy nadzieję, że już wiesz co kupić dziewczynie na mikołajki oraz zdajesz sobie sprawę że pakowanie również ma spore znaczenie.

Prezenty na mikołajki dla dziewczyny, kilka słów o tej tradycji

A zatem jeśli wiesz już co na mikołajki dla dziewczyny możesz kupić a także jak to zapakować możesz masz ochotę poczytać nieco o tradycji związanej z tym świętem.

Wszak prezenty na mikołajki dla dziewczyny to nie tylko twój wymysł, ale także wiekowa tradycja. Początkowo prezentami obdarowywania głównie dzieci jednak obecnie jest to dobry powód aby podarować znajomym i rodzinie jakiś fajny podarunek.

Święto ma swoje korzenie już w średniowieczu, kiedy to świętego Mikołaja uważano za patrona dzieci. Tradycja obdarowywania najmłodszych w dniu 6 grudnia była już żywa w XV w. Prawdopodobnie nawet wcześniej. Obecnie nikogo nie dziwią już takie rzeczy jak prezent dla dziewczyny na mikołajki, ale nawet dla mamy, kolegi czy męża.

Prezent dla dziewczyny na mikołajki to nie wszystko, sprawdź też: