Pomysły na prezent imieninowy dla kolegi

Zwyczaj obchodzenia imienin przyjął się w kilku krajach, ale w polskiej kulturze zajmuje ważną pozycję. Imieniny celebruje się nawet chętniej niż urodziny, uznając jednocześnie, że prezent z tej okazji ma być skromny, wręcz symboliczny. Czy to prawda?

Praktyczny i niedrogi – prezent na imieniny dla kolegi

Imieniny są takim specyficznym świętem, w którym można wręczyć podobny prezent zarówno mamie, partnerowi jak i koledze. Przyjęło się, że prezent na imieniny nie powinien być drogi, a raczej mieć znaczenie symboliczne.
Przez wiele lat zakorzenił się w naszej kulturze zwyczaj dawania kwiatów, słodyczy, maskotki lub innego drobiazgu. Prezent imieninowy dla kolegi nie musiał być praktyczny, a często wręcz im mniej był praktyczny, tym lepiej.
W myśl powiedzenia, że liczy się pamięć, obdarowywano się mnóstwem zupełnie bezużytecznych rzeczy. Na szczęście w ostatnich latach zmienił się charakter prezentów imieninowych. Obecnie rynek dysponuje bardzo szeroką ofertą, dzięki czemu można kupić prezent modny, funkcjonalny i za rozsądną cenę.

Prezent dla kolegi na imieniny, czyli gadżety z humorem

Wybór rodzaju prezentu zależy od wielu kwestii. Dobrze jest wziąć pod uwagę nie tylko zainteresowania solenizanta, ale też cechy jego charakteru, np. poczucie humoru. Prezent na imieniny dla kolegi może być zabawny i dopasowany do jego osobowości. Jeśli kolega jest typem śpiocha i często spóźnia się do pracy lub na uczelnię, fajnym pomysłem może być budzik lub kubek do kawy z imieniem.

W przypadku miłośnika motoryzacji sprawdzi się miniaturka starego samochodu albo skarpetki z motywem aut. Zapalonego komputerowca z pewnością ucieszy i rozbawi fantazyjnie zapakowana… mysz komputerowa. Zawsze dobrym pomysłem na prezent imieninowy dla kolegi jest spersonalizowany gadżet, taki jak koszulka z napisem.
Koszulki z napisem cieszą się niegasnącą popularnością. Jest to prezent praktyczny, oryginalny i na pewno ucieszy obdarowanego. Jest to też prezent „bezpieczny”, bo jeśli nie zna się dobrze solenizanta – można zamówić koszulkę z imieniem lub zawodem.

Prezent imieninowy dla kolegi… i zwiady

Prezent na imieniny dla kolegi, którego zna się od lat pozwala na większe pole do popisu i samo imię na koszulce raczej nie przejdzie. Taki prezent powinien być bardziej wyjątkowy, a nadruk na koszulce lub na innym przedmiocie może zawierać jego ulubione powiedzonko lub motyw z ukochanego serialu.
Kolega na pewno doceni serce i wysiłek włożony w prezent i prawdopodobnie nawet się wzruszy. Kupując prezent na imieniny dla przyjaciela warto też dowiedzieć się co sprawiłoby mu radość. Można podpytać rodzinę lub sprytnie wyciągnąć informację od samego solenizanta.
Może okazać się, że jest coś, czego potrzebuje i z różnych przyczyn nie mógł tego dostać. Może zamiast kolejnego gadżetu wolałby na przykład bilet na mecz albo karnet na siłownię? Prezent imieninowy dla kolegi w takiej formie to też doskonały pomysł.

Imieniny kolegi – co z alkoholem?

Alkohol jest ciągle popularnym prezentem imieninowym. Dawniej występował w roli „dodatku” do kwiatów, czekoladek itp. Obecnie stał się prezentem podstawowym, zwłaszcza dla panów, którym raczej nie wręcza się kwiatów i czekoladek. Jednak w społecznej świadomości alkohol jest już uznawany za szkodliwy dla zdrowia. Czy należy zatem z niego rezygnować? Niekoniecznie.
Alkohol jako prezent dla kolegi na imieniny może być dobrze przyjęty. Oczywiście nie należy obdarować nim abstynenta lub osoby mającej problem z uzależnieniem. W każdym innym przypadku dobry alkohol może być jak najbardziej na miejscu. Pod warunkiem, że nie będzie to butelka wódki kupiona na ostatnią chwilę w monopolowym.
Co kupić koledze na imieniny? Na przykład jakiś dobrej jakości trunek, przywieziony z kraju, w którym jest produkowany. Czerwone wino z południa Francji, tequila z Meksyku czy whisky z Irlandii. Na szczęście wykwintny alkohol można też bez problemu kupić w wielu polskich sklepach.