Co można kupić dziadkowi na 60 urodziny?

Jaki prezent dla dziadka na 60 – porady i 60 inspiracji!

Nie wiesz jaki prezent dla dziadka na 60 urodziny wybrać w tym roku? Jeśli takie pytanie nie daje ci spokoju to dobrze rozumiemy jak się teraz czujesz. Bez wątpienia pragniesz obdarować dziadka czymś co szczerze go uszczęśliwi. Uśmiech i podziękowania nie będą tylko na pokaz, ale będą szczere, prosto z serca. Choć trudno to dostrzec, bo dziadek zawsze podziękuje i będzie się uśmiechał po wręczeniu mu prezentu. Raczej nie powie ci, że prezent mu się nie spodobał lub będzie dla niego mało użyteczny. Obojętne czym będzie prezent na 60 urodziny dla dziadka zawsze sprawi mu radość, ale nie zawsze szczerą.

A przecież chcesz dać dziadkowi to co najlepsze, no nie? Pomysł na prezent dla dziadka na 60 urodziny może być nawiązaniem do jego zainteresowań, hobby czy ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu. Idealnie, aby było to coś, co towarzyszyć będzie dziadkowi podczas jego codziennych obowiązków, spełnianiu się w swoich zainteresowaniach czy będzie pamiątką przywołującą fantastyczne chwile z przeszłości. A więc co kupić dziadka na 60 urodziny? Wskazówki i inspiracje znajdziesz nieco niżej.

Prezent dla dziadka na 60 urodziny i jego poszukiwania

Jeżeli pragniesz sprawić dziadkowi ciekawy prezent urodzinowy to mamy nadzieję, że znajdziesz u nas coś dla siebie. Wierzymy, że bez problemu i sprawnie znajdziesz to, czego szukasz, a wytypowany przez ciebie prezent dla dziadka 60 lat sprawi ogromną radość i będzie mu o tobie przypominał przez długi czas.

Zanim wybierzesz konkretny upominek spędź chociaż kilka chwil na krótkiej analizie sytuacji i sprawdź jakie masz możliwości. Przypomnij sobie lub dowiedz się co interesuje dziadka, czym się zajmuje na co dzień, co lubi robić. Możliwe, że pojawiła się u niego nowa “zajawka”, która w ostatnim czasie wypełnia jego czas. Prezent na 60 dziadka mógłby być jej uzupełnieniem!

Zapisz w zeszycie wszystkie pomysły na prezent, które mogą spodobać się dziadkowi. Na razie nie przejmuj się budżetem, wypisz wszystko, bez ograniczania swojej fantazji. Kiedy już będziesz miał gotową listę uzyskasz pełen obraz sytuacji, odrzucisz najmniej dopasowane pomysły oraz te, których spełnienie jest mało realne. Finalnie zostanie ci 1 pomysł na prezent na 60 urodziny dla dziadka, który wręczysz solenizantowi.

Jaki prezent dla dziadka na 60 – może coś niematerialnego?

Nie zapominaj o tym, że upominek wcale nie musi być przedmiotem. Niejednokrotnie, równie dobrą opcją, a może nawet i lepszą jest prezent niematerialny. Najbardziej banalną formą może być razem spędzony czas, wycieczka w plener, spacer po okolicy, wspólna kolacja czy rozmowa. Dziadek z pewnością ucieszy się z twojej obecności, a wspólnie spędzony czas doda mu energii na kolejne tygodnie.

Inną grupą prezentów, które nie przybierają materialnej formy mogą być wszelkiego rodzaju przeżycia i doświadczenia. Począwszy od tych najbardziej klasycznych jak kinowy seans, wyjście na spektakl czy do opery, po takie dla miłośników mocnych wrażeń jak jazda czołgiem, skok ze spadochronem czy wizyta na strzelnicy.

Co kupić dziadka na 60 urodziny – dopasuj prezent do zainteresowań!

Kupując prezent dla dziadka na 60 urodziny możesz dostosować go do zainteresowań i hobby seniora. Tak naprawdę każdy dziadek ma inne hobby i jest to kwestia indywidualna, Poniżej kilka najbardziej powszechnych zainteresowań wśród seniorów oraz propozycje na prezent dla każdego z nich.

Dziadek złota rączka

Twój dziadek uwielbia majsterkowanie? Kocha spędzać czas w warsztacie na tworzeniu i naprawianiu? Jeśli tak to przydatne mogą być dla niego zestawy narzędzi, ciekawe gadżety dla majsterkowiczów czy poradniki DIY do stworzenia np. różnego rodzaju mebli ogrodowych z drewna.

Dziadek kuchmistrz

Dziadek kocha gotować i spędza dużo czasu w kuchni? Jeżeli tak to prezent na 60 urodziny dla dziadka znajdziesz bez większego problemu. Sprawdź co konkretnie dziadek lubi gotować, piec czy przyrządzać. Może marzy mu się domowa produkcja wina? Albo przydomowa wędzarnia mięs? Takie wyposażenie to gwarancja frajdy na długie godziny!

Dziadek piechur

Kiedy dziadek uwielbia spacerować lub chodzić po górach to masz kilka wspaniałych opcji na prezent dla dziadka na 60 urodziny . Z jednej strony może to być wyposażenie i gadżety dla pieszych podróżników. Na przykład funkcjonalne plecaki czy kubki termiczne. Z drugiej strony możesz podarować dziadkowi mapę, przewodnik turystyczny a nawet wycieczkę. Możesz też po prostu zabrać go na wspólną wyprawę.

Dziadek ogrodnik

Wielu dziadków spełnia się z powodzeniem w roli ogrodnika. Popularne stało się uprawianie przydomowych ogródków warzywnych, upraw szklarniowych czy pięknych skalniaków i ogrodów kwiatowych. To doskonała opcja pod prezent na 60 urodziny dziadka. Możesz wybrać akcesoria ogrodnicze, piękne rośliny do ogrodu czy poradniki lub warsztaty na temat upraw.

Dziadek szaradziarz

Łamigłówki, krzyżówki, szarady czy sudoku, a może szachy? Gry logiczne to dla wielu seniorów prawdziwa pasja, której poświęcają długie godziny. Jeśli twój dziadek jest jednym z nich to spraw mu prezent, który zapewni mu intelektualna rozrywkę na długie godziny. Duże sudoku, szachy greckie a może bogaty zbiór krzyżówek? Wybór należy do ciebie!

Prezent dla dziadka na 60 urodziny to nie wszystko, sprawdź też: