Co można kupić na roczek dla chłopca?

Jaki prezent na roczek dla chłopca wybrać?

Brakuje ci inspiracji na prezenty na roczek dla chłopca? Zastanawiasz się jaki prezent na roczek dla chłopca będzie najlepszy? Masz już na oku coś bardziej klasycznego czy może chcesz postawić na jakiś nowoczesny gadżet? A może jakaś zabawka edukacyjna? W tym zestawieniu odnajdziesz całe mnóstwo inspiracji na prezenty na roczek chłopca. A jeśli zupełnie nie wiesz co kupić chłopcu na roczek to nie martw się, jesteśmy tu właśnie po to, żeby ci pomóc!

Inspiracje na prezent dla rocznego chłopca na urodziny

Niniejsze zestawienie dotyczy tylko i wyłącznie 1 urodzin chłopczyka i zawiera propozycje mogące być odpowiedzią na pytanie co można kupić na roczek dla chłopca. Jeżeli szukasz czegoś dla nieco starszego dziecka to również będziemy w stanie ci pomóc. Poza tym poradnikiem przygotowaliśmy szereg innych. I tak znajdziesz u nas:

Prezent dla chłopca na roczek – jak znaleźć najlepszy?

Z jednej strony możesz postawić na uniwersalne zabawki takie jak duże klocki czy układanki. Chłopiec może bawić się nimi na więcej niż jeden sposób. Zabawa w tym wieku jest w dużej mierze skoncentrowana na eksploracji sensorycznej i rozwoju motorycznym. Z tego powodu jako prezent na roczek dla chłopca warto wybrać zabawki o różnych teksturach, które zapraszają małe dłonie (i, oczywiście usta) do chwytania, badania i odkrywania. Ten wiek to także dobry czas na inwestowanie w pamiątki, które pozostaną wyjątkowe w miarę dorastania dziecka. Może warto wybrać prezent dla chłopca na roczek, który będzi upamiętniał to ważne wydarzenie z życia malucha. Mamy tu na myśli na przykład fotoksiążkę, ramkę na zdjęcie czy chociażby sesję zdjęciową.

Inną grupą produktów, które są interesującą odpowiedzią na pytanie co kupić na roczek dla chłopca są zabawki do pchania ciągnięcia oraz jeździki. Taki prezent dla rocznego chłopca będzie dużą pomocą dla dziecka, które dopiero zaczyna swoją przygodę z chodzeniem i stawia pierwsze, niepewne kroki. Co więcej wielu chłopców korzysta z takich gadżetów przez kilka kolejnych lat, a więc będzie to zabawka zapewniająca radość na długi czas. Jaki prezent na roczek dla chłopca można jeszcze wybrać? O na przykład puzzle, ale koniecznie duże, pozbawione małych elementów. Jak wiadomo roczne dzieci poznają świat na wiele różnych sposobów, w tym bardzo często poprzez wkładanie wszystkiego do buzi.

Prezenty na roczek dla chłopca – jakie kryteria wyboru przyjąć?

Prezent dla chłopca na roczek a materiał z jakiego został wykonany

Często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, głównie z ust rodziców, że ich dzieci mają za dużo zabawek – także co kupić chłopcu na roczek, jeśli nie zabawki? Jednak prawda często jest taka, że nie chodzi o liczbę zabawek a o ich jakość. Rynek zalewa masa tanich, niskiej jakości zabawek plastikowych produkowanych w Azji Wschodniej. Nie ma się więc co dziwić, że dzieci posiadają ogromne ilości zabawek. Co prawda są one niezwykle tanie, ale są nijakie, nudne i przereklamowane. A co najgorsze ich zużycie wiąże się z koniecznością składowania na wysypisku a w najgorszym wypadku zabawki, które w przeszłości stanowiły prezent dla rocznego chłopca zostaną porzucone na nielegalnym wysypisku a ich rozkład potrwa setki lat.

Co pokrzepiające, w ostatnich latach na popularności zyskują prezenty na roczek chłopca wykonane z drewna, materiałów ekologicznych i co ważne produkowane przez rodzimych producentów. Wybierając prezent dla rocznego chłopca na urodziny miej na uwadze bezpieczeństwo. Jeśli to możliwe możliwości wybieraj zabawki, które nie są wykonane z plastiku. Postaw raczej na upominki urodzinowe dla chłopca wykonane z trwałych materiałów, nie zawierające BPA, ftalanów, PCV lub szkodliwych dla zdrowia chemikaliów i barwników. Najbardziej wartościowe wydają się być zabawki o długiej żywotności. Upominki takie jak koniki na biegunach, rowery czy klocki z drewna mogą być używane przez wiele lat i można je przekazywać młodszemu rodzeństwu czy innym dzieciom.

Co można kupić na roczek dla chłopca? Weź pod uwagę poziom rozwoju dziecka

Kupując prezenty na roczek dla chłopca miej na uwadze przede wszystkim poziom rozwoju jaki osiągają roczne dzieci. Wiadomo, u każdego dziecka będzie on różny jednak możemy wyróżnić podstawowe umiejętności czy zachowania, które dziecko nabywa wraz z ukończeniem 12 miesiąca życia. Większość dzieci zaczyna stawiać pierwsze kroki i staje się w pewnym stopniu samodzielne. Weź to koniecznie pod uwagę kupując prezenty na roczek chłopca.

Po ukończeniu 1 roku życia dzieci są bardzo ruchliwe, nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż kilka minut. Poza dużą motoryką pojawia się również ogromne zapotrzebowanie rozwojowe, roczne dzieci zaczynają już powoli składać sylaby a nawet pierwsze wyrazy. Jaki prezent na roczek dla chłopca w związku z tym wybrać? A chociażby szeroko rozumiane zabawki edukacyjne i rozwojowe.

Co kupić chłopcu na roczek? Zwróć uwagę na jego zainteresowania!

Przed pójściem na zakupy a najlepiej jeszcze na etapie rodzącego się w twojej głowie pytania co można kupić na roczek dla chłopca dobrze wszystko przemyśl. Choć chłopiec ma dopiero 1 rok to być może można już wskazać jego może nie hobby a rodzące się zainteresowania. Jeśli nie jesteś w stanie zaobserwować czy coś takiego w ogóle istnieje to zapytaj najlepiej poinformowanych w temacie osób, czyli rodziców dziecka.
Jeśli chłopiec jest aktywny to prezent na roczek dla chłopca powinien odpowiadać jego potrzebom związanym z ruchem i przemieszczaniem się, na wszelkie możliwe sposoby. Wtedy warto postawić na jeździk czy zabawkę do pchania lub ciągnięcia. A może chłopiec wykazuje już zainteresowanie konkretną tematyką np. samochodzikami, dinozaurami czy superbohaterami? Taka wskazówka będzie bardzo cenna.

Jak wygląda idealny prezent na roczek dla chłopca ?

Oczywiście odpowiedzi jaki prezent dla rocznego chłopca będzie ideałem nie istnieje. Każdy chłopiec jest inny i inny prezent będzie dla niego tym wymarzonym. Interesującą możliwością są prezenty, którymi chłopiec będzie mógł dzielić się z rodzeństwem czy rówieśnikami. Taki prezent może być także bardzo przydatny podczas wspólnej zabawy z rodzicami. Mamy na myśli przede wszystkim takie zabawki jak układanki czy gry edukacyjne. Ale istotne jest tu to aby urodzinowy prezent na roczek dla chłopca nie zawierał drobnych elementów, które dziecko mogłoby połknąć.

Następna grupa ciekawych prezentów to zabawki, które wspierają rozwój malucha. W pierwszych latach życia to właśnie zabawki są najważniejszym sposobem, w jaki dzieci zdobywają nowe umiejętności i się uczą. Postaw na takie, które rozwijają motorykę dziecka czy jego zdolności manualne.

Zanim przystąpisz do zakupów możesz także zasięgnąć języka u rodziców dziecka. Oni będą najlepiej poinformowani w temacie i unikniesz sytuacji w której prezent na roczek dla chłopca okaże się powtórką zabawki, które chłopiec już miał w swojej kolekcji.

Prezent dla chłopca na roczek to nie wszystko, sprawdź też: