Jaki prezent dla kolegi na mikołajki?

Prezent mikołajkowy dla kolegi 2021

Jak wiadomo 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza przede wszystkim grzeczne dzieci i dorosłych. Wręcza tym, którzy na to zasłużyli ich wymarzone prezenty, a tym mniej grzecznym tzw. rózgi. Niektórzy otrzymawszy nawet całkiem trafiony prezent od Mikołaja uważają, że to za mało i domagają się większej ilości prezentów. No bo po co się ograniczać. Także tego dnia prezenty wręcza nie tylko Święty Mikołaj, ale także my obdarowujemy siebie nawzajem mikołajkowymi prezentami. Takie Mikołajki organizowane są przede wszystkim w szkołach i mówi się na nie Mikołajki klasowe.

Zazwyczaj, w drodze losowania wybieramy osobę dla której mamy kupić prezent w określonym przedziale cenowym. Jeśli wiemy już kto jest naszą mikołajkową parą w tym roku to nie pozostaje nam nic innego jak zabawić się w Świętego Mikołaja i udać się do fabryki, w której elfy produkują różnego rodzaju zabawki. Ha, gdyby to było takie proste! Ale niestety nie jest i czeka nas trudny wybór tego najlepszego prezentu.

Jak wybrać prezent dla kolegi na Mikołajki?

Cóż odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: to zależy. I to od wielu różnych czynników. Przede wszystkim warto pamiętać o tym ,że najwięcej radości i satysfakcji dają prezenty dobrze dopasowane i takie w których pozyskanie lub przygotowanie daliśmy coś od siebie. Dlatego dużą popularnością cieszą się prezenty wykonane własnoręcznie czy też personalizowane. Być może szukając pomysłu na prezent dla kolegi na Mikołajki powinieneś pójść właśnie w tę stronę.

Oczywiście nie wszystkim Twoim kolegom spodoba się coś takiego. Najlepiej będzie jeśli przed zakupem mikołajkowego prezentu dla kumpla zdobędziesz trochę informacji o jego zainteresowaniach czy marzeniach. Być może wybrany przez Ciebie upominek będzie w stanie je spełnić. Tego Ci życzymy! Możesz zapytać kolegę bezpośrednio co chciałby dostać, jednak to rozwiązanie ma jedną, ale duża wadę – nie będzie niespodzianki. Nieco bardziej dyskretnym sposobem będzie podpytanie znajomych Twojego kolegi, czy on się interesuje.

Co będzie najlepszym pomysłem na prezent na Mikołajki dla kolegi?

Jeśli masz już choć trochę informacji na temat preferencji Twojego kumpla co do prezentu mikołajkowego to gratulacje. Jesteś bliżej zakupów i obdarowania upominkiem znajomego. Jeśli jednak nadal nie wiesz, a czasu zostało niewiele to zdecyduj się na prezent uniwersalny. To wyjście w wielu przypadkach ostateczne i mało polecane, ale przecież musisz coś kupić. Jaki może być uniwersalny prezent na Mikołajki dla kolegi? A chociażby słodycze, karty podarunkowe czy gotówka.

Jako prezent na Mikołajki dla kolegi możesz także wybrać nieco bardziej szalone czy nieoczywiste produkty. Jeśli dysponujesz dość sporym budżetem to możesz mu zaoferować przejażdżkę czołgiem czy skok ze spadochronem. To naprawdę ekstremalne propozycje, tylko dla osób o mocnych nerwach. Jeśli wolisz coś spokojniejszego to jako prezent na mikołajki dla kolegi sprawdzi się fajna książka czy płyta muzyczna.

Jak wybrać prezent na mikołajki dla kolegi?

Skoro zbliża zbliża koniec listopada to wszystkich zaczyna ogarniać zakupowa gorączka. Nie tylko ze względu na Black Friday, który ma wtedy miejsce ale także z uwagi na zbliżające się Mikołajki. Wówczas wielu z nas zastanawia się jak i co wybrać na prezent na mikołajki dla kolegi.

Żeby wybrać coś naprawdę ciekawego potrzebne jest odpowiednie nastawienie oraz konkretna wiedza. Chodzi o to aby kupowany prezent mikołajkowy dla kolegi był czymś co faktycznie mu się spodoba i będzie przydatne. Takim czymś mogą być na pewno upominki związane z ukochanym hobby, jak też inne przedmioty pasujące do charakteru obdarowywanego.

Jeśli kolega jest kawalarzem na pewno spodoba mu się śmieszny prezent, jeśli lubi podróżować wybierz prezent dla podróżnika, natomiast jeśli uwielbia samochodu mogą spodobać mu się gadżety rajdowe.

A zatem to co kupić koledze z klasy na mikołajki może odpowiadać jego hobby albo po prostu osobowości. Najgorszy będzie prezent, który kompletnie nie pasuje do danej osoby lub jest dla niej w ogóle nieprzydatny.

Jak zapakować prezent dla kolegi na mikołajki?

Gdy wiesz już co kupić koledze na mikołajki przychodzi pora, żeby zastanowić się jak, w kreatywny I nieszablonowy sposób zapakować wybrany upominek. Możesz pójść na łatwiznę i wykorzystać papier prezentowy czy torebkę. Jednak istnieje wiele bardziej kreatywnych sposobów pakowania.

Prezent dla kolegi na mikołajki możesz na przykład zapakować na wzór ogromnego cukierka. W ten sposób można spakować na przykład poduszkę, odzież I wszystkie inne miękkie przedmioty. Dalej możesz zapakować upominek mikołajkowy dla kolegi do pudełka, to pudełka do większego i tak dalej.

Prezent dla kolegi na mikołajki to nie wszystko, sprawdź też: