Co kupić 3 letniemu chłopcu na urodziny?

Pomysły na prezent dla trzylatka na urodziny

Brakuje ci inspiracji na prezent na 3 urodziny dla chłopca? Wysilasz swoje szare komórki, przeprowadzasz narady z bliskimi i znajomymi, ale nic nie przychodzi ci na myśl? Wciąż nie wiesz co kupić 3 latkowi na urodziny? A może masz już coś na oku i chcesz się upewnić, że twój pomysł jest dobry? Jeżeli tego typu pytania i wątpliwości kłębią ci się w głowie, to spokojnie. Służymy pomocą i jesteśmy tu, żeby cię wesprzeć. Odnajdziesz w tym poradniku nie tylko pomysły na prezent na urodziny dla 3 latka, ale także cenne wskazówki dotyczące wyboru.

Prezent dla 3 latka na urodziny

Inspiracje na prezent dla 3 latka na urodziny

Nasze zestawienie zawiera inspiracje na prezenty na trzecie urodziny dla chłopca i pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie co kupić 3 letniemu chłopcu na urodziny. Wierzymy, że specjalnie wyselekcjonowane propozycje przypadną ci do gustu a co najważniejsze sprawią mnóstwo radości wszystkim 3 latkom. Ale to nie wszystko, bo niektóre zabawki mogą być odpowiednie także dla starszych chłopców. Jeśli jednak potrzebujesz pomysłu na prezent dla chłopca w innym wieku to też będziemy w stanie ci pomóc. Poza tym, znajdziesz u nas takie poradniki jak:

Jaki prezent dla 3 latka na urodziny będzie idealny?

Wybierając prezent urodzinowy dla 3 latka warto przede wszystkim wziąć pod uwagę różnego typu zabawki uniwersalne. Mamy tu na myśli na przykład duże puzzle, klocki czy przytulanki. Podczas zabawy chłopiec może wykorzystać takie zabawki na szereg różnych sposobów a jednocześnie poszerzając swoją wyobraźnię i kreatywne myślenie. W wieku 3 lat dzieci bardzo lubią słuchać bajek i opowiadań, które czytają im rodzice. Dlatego ciekawą propozycję na prezent dla 3 latka na urodziny są książeczki i czytanki. Najlepiej takie z mnóstwem obrazów dzięki czemu dziecko będzie mogło śledzić przebieg opowieści nie tylko słuchając ale także obserwując.

Trzylatki są już dużo bardziej spokojniejsze i grzeczniejsze niż jeszcze rok wcześniej. Potrafią już bawić się z innymi dziećmi, dzielą się z innymi, zawierają przyjaźnie i są nastawione na współpracę. Warto wykorzystać ten fakt i podarować chłopcu na trzecie urodziny coś czym będzie mógł on dzielić się z innymi. Mogą to być wszelkiego rodzaju proste gry logiczne, tablice do rysowania, zestawy narzędzi, zwierzątka na farmie czy drewniane kolejki. Co kupić 3 latkowi na urodziny poza wymienionymi wyżej propozycjami. No na przykład hulajnogę czy jeździk.

Prezent na trzecie urodziny dla chłopca – w jaki sposób go znaleźć?

Prezent na urodziny dla 3 latka a materiał wykonania

Często słyszymy opinię, że nasze dzieci posiadają już zbyt wiele zabawek. Dzieci w ogóle się nimi nie bawią a te tylko zalegają na półkach w pokoju czy pod łóżkiem. Zabawki odchodzą w zapomnienie i ich jedyną funkcją staje się zbieranie kurzu. Dlaczego tak się dzieje? Co kupić 3 latkowi na urodziny jeśli nie zabawkę? W żadnym wypadku nie uważamy, że zabawka to zły pomysł na urodzinowy prezent dla chłopca, wręcz przeciwnie. Zabawka to idealny upominek, ale pod warunkiem, że jej zakup jest przemyślany i dopasowany do potrzeb chłopczyka. Co więcej istotne jest także to, aby zabawki były solidnie wykonane, najlepiej z trwalszego materiału niż niskiej jakości plastik.

Mamy tu na myśli chociażby zabawki drewniane czy wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Wysokiej jakości to znaczy bezpiecznych dla zdrowia, nie wywołujących podrażnień czy nie stanowiących zagrożenia skaleczenia. Tego typu zabawki poza tym ,że mogą być doskonałym prezentem urodzinowym dla 3 letniego chłopca mają dodatkową duża zaletę. Chodzi o to, że w momencie gdy chłopiec wyrośnie z zabawki lub ona mu się znudzi będzie można ją podarować innemu dziecku lub młodszemu rodzeństwu.

Co kupić 3 letniemu chłopcu na urodziny? Nie zapomnij o rozwoju chłopca!

Wybierając prezent urodzinowy dla 3 latka nie zapominaj, że w tym wieku dzieci bardzo szybko się rozwijają. Być może to co kupowałeś rok wcześniej nie będzie już ciekawe dla malucha w tym wieku. Co prawda rozwój w przypadku każdego dziecka jest różny, jednak istnieje możliwość wyznaczenia podstawowych umiejętności czy zachowań, które dzieci nabywają wraz z ukończeniem 36 miesiąca życia. 3 latki stają się dużo bardziej samodzielne niż rok wcześniej, same myją rączki i zęby, samodzielnie korzystają z WC, potrafią się samodzielnie ubrać czy zjeść posiłek. Jednocześnie są dużo bardziej posłuszne i grzeczniejsze niż dzieci w wieku 2 lat.

Warto wykorzystać te informacje wybierając prezent dla 3 latka na urodziny. Po pierwsze możemy kupić chłopcu coś co pomoże w codziennej higienie. Może to być szczoteczka do zębów z superbohaterem lub ulubioną postacią z bajek lub kreskówek. Inną opcją mogą być różnego rodzaju sztućce, kubki czy talerze, które przydadzą się dziecku podczas spożywania posiłków.

Co kupić 3 latkowi na urodziny? Weź pod uwagę jego zainteresowaniach!

Zanim udasz się do sklepu po prezent urodzinowy dla 3 latka wszystko dobrze zaplanuj i przemyśl. Weź pod uwagę to ,że 3 letni chłopiec jest już bardziej samodzielny, sam decyduje o wielu aspektach. Może posiadać już swoje własne zainteresowania czy ulubione sposoby spędzania czasu. Dlatego prezent na trzecie urodziny dla chłopca może być odpowiedzią na te rodzące się powoli hobby.

Być może chłopiec ma już konkretne zainteresowania np. lubi dinozaury, samochody a może samoloty. Jeśli uda ci się to ustalić to masz dużo większą szansę na znalezienie wyjątkowego i trafionego prezentu urodzinowego dla 3 letniego chłopczyka. W przypadku gdy nic nie przychodzi ci do głowy to możesz zapytać rodziców chłopca lub postawić na bardziej uniwersalny upominek urodzinowy na 3 urodziny chłopca.

Czy istnieje perfekcyjny prezent na urodziny dla 3 latka?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: oczywiście, że nie! Każdy chłopiec w wieku trzech lat jest inny i z tego też powodu nie ma możliwości wskazanie jednego uniwersalnego prezentu dla chłopca na 3 urodziny, który zawsze się sprawdzi. Każdy chłopiec ma swoje własne zainteresowania, preferencje czy upodobania. Zdecydowanie warto rozważyć wszelkiego typu zabawki integracyjne, którymi chłopczyk będzie mógł bawić się razem z rówieśnikami, rodzicami czy rodzeństwem.

Następną grupą interesujących prezentów dla chłopca na 3 urodziny są wszelkiego typu zabawki edukacyjne. Dzięki nim chłopiec będzie mógł jednocześnie się bawić i zdobywać nowe umiejętności – motoryczne, manualne czy intelektualne. W pierwszych latach życia to właśnie zabawki są tym elementem, dzięki któremu maluchy zdobywają największą porcję wiedzy i umiejętności. A zatem warto wybrać prezent urodzinowy dla 3 latka, który rozwinie jego motorykę, kreatywne myślenia czy zdolności manualne.
Jeśli pojawią się wątpliwości to zawsze możesz zapytać rodziców, najlepiej bardzo dyskretnie, jaki prezent na 3 urodziny dla chłopca ich dziecko chciałoby dostać. Jeśli masz już jakiś konkret na myśli to równie dobrze możesz ich zapytać czy synek nie ma już czegoś podobnego w swojej kolekcji.

Prezent dla chłopca na 3 urodziny to nie wszystko, sprawdź też: