Inspiracje na prezent na imieniny dla koleżanki

Zbliżają się imieniny koleżanki, a Ty nie masz pomysłu na prezent? W niektórych regionach Polski imieniny celebrujemy bardziej niż urodziny. Szczególnie tyczy się najpopularniejszych imion i dat. Jeżeli wiesz o zbliżających się imieninach koleżanki warto sprezentować choć symboliczny upominek. Skorzystaj z inspiracji na sprawdzony prezent imieninowy.

Prezent imieninowy dla koleżanki – w jakiej cenie?

Jaką kwotę należy przeznaczyć na prezent na imieniny dla koleżanki? Wszystko zależy od waszej relacji, sposobu obchodzenia imienin w waszym regionie oraz oczywiście możliwości finansowych. W niektórych regionach Polski, np. na Śląsku imieniny uważane są za główne święto solenizanta i obchodzi się je bardzo hucznie. Szczególnie tyczy się to popularnych imienin takich jak Barbara (słynna górnicza Barbórka), Anny czy Jana.
Jeżeli wybierasz się na śląskie imieniny, wyprawione w podniosłym tonie, podaruj prezent na imieniny dla koleżanki, godny tej okazji. W zależności od stopnia waszej zażyłości może być to upominek o wartości 50-100 zł. Jeśli wiesz, że solenizant marzy o droższym upominku możesz wspólnie z innymi gośćmi zorganizować zbiórkę na wspólny prezent.
Imieniny w innych regionach Polski czasami są traktowane po macoszemu i obchodzone bardzo symbolicznie. Na Pomorzu, gdzie mieszkańcy przede wszystkim celebrują imieniny, dobrze sprawdzi się upominek w formie słodyczy czy zawsze mile widzianych kwiatów.

Przykładowe pomysły na prezent na imieniny dla koleżanki

Nie masz pomysłu na prezent na imieniny dla koleżanki? Sprawdź nasze inspiracje. Uniwersalnym upominkiem będą na pewno kosmetyki i perfumy. Jeśli wiesz jakich na co dzień używa Twoja koleżanka, dokup brakujący kosmetyk z ulubionej serii. Wybierając samodzielnie prezent imieninowy dla koleżanki postaw na sprawdzone, znane marki i popularne zapachy.
Jeśli interesuje Cię niedrogi prezent dla koleżanki na imieniny doskonałym pomysłem będzie książka. Wybierz powieść spod pióra jej ulubionego autora lub najnowszy bestseller, bijący rekordy popularności w księgarniach.
Co kupić koleżance na imieniny, jeżeli dysponujemy większym budżetem? W takim przypadku warto postawić na biżuterię lub zegarek. Mogą być to eleganckie kolczyki, delikatna bransoletka lub zegarek na skórzanym pasku. Postaraj się dobrać kolor biżuterii do stylu, w którym na co dzień widujesz koleżankę.

Prezent na imieniny dla przyjaciółki – podaruj coś od serca

Wybierając prezent na imieniny dla przyjaciółki warto postawić na upominek prosto z serca. Warto wykorzystać także zażyłość waszej relacji i znajomość swoich gustów i marzeń. Być może jest coś o czym od miesięcy skrycie marzy Twoja przyjaciółka? Może być to element garderoby, np. wymarzona sukienka lub bluzka. Z pewnością znasz rozmiar ubrania przyjaciółki, dzięki czemu wybór kreacji nie sprawi większego problemu.
Świetnym pomysłem na prezent są fotoalbumy, ramki na zdjęcia lub zdjęcia na płótnie. Możesz stworzyć kolaż ze zdjęć upamiętniających wasze wspólne chwile: ciekawe wyjazdy, wesołe imprezy czy wspólne spacery. Taki prezent na imieniny dla przyjaciółki będzie nie tylko doskonałą ozdobą mieszkania ale i pamiątką na długie lata.
Znakomity pomysł na prezent imieniny dla koleżanki to także bilet na ciekawe wydarzenie kulturalne. Może być to zaproszenie na koncert jej ulubionego artysty, bilety do teatru lub voucher do spa. Świetnym rozwiązaniem będzie zaproszenie dla dwóch osób i wspólne wyjście na wymarzoną atrakcję. Dzięki temu podarujesz przyjaciółce nie tylko chwilę radości i rozrywki, ale także wspólnie spędzony czas.