Prezent na drugie urodziny dla chłopca

Co na prezent dla dwuletniego chłopca na urodziny wybrać?

Potrzebujesz inspiracji na prezent na urodziny dla 2 latka? Myślisz i nie możesz wymyślić co kupić 2 letniemu chłopcu na urodziny? Coś wpadło ci już w oko, ale nie jesteś przekonany czy twoja propozycja spodoba się chłopczykowi? Jeśli takie pytania nie dają ci w tym momencie spokoju, to bez obaw. Jesteśmy tu, żeby ci pomóc. U nas znajdziesz nie tylko pomysły na prezenty na drugie urodziny dla chłopca, ale także wskazówki jak wybrać trafiony upominek. Trafiony czyli taki, który da chłopcu mnóstwo radości!

Prezent urodzinowy dla 2 latka

Inspiracje na prezent urodzinowy dla 2 latka

Poniższy poradnik zawiera propozycje na prezenty urodzinowe dla chłopca na drugie urodziny. Według nas są to upominki, które najbardziej spodobają się chłopcom w wieku 2 lat, jednak część zabawek może być wykorzystywana także przez starszych chłopców czy dziewczynki. Jednak jeśli planujesz zakup prezentu dla chłopca nie w wieku 2 lat to przygotowaliśmy dedykowane zestawienia na każdy rok życia. Możesz poszukać inspiracji na prezent urodzinowy dla chłopca w takich kategoriach jak:

Jaki prezent dla dwuletniego chłopca – jak znaleźć ideał?

Przede wszystkim jako prezent na drugie urodziny chłopca sprawdzą się wszelkiego typu zabawki uniwersalne. A więc układanki, klocki czy też przytulanki. Chłopiec będzie mógł bawić się nimi na wiele różnych sposobów poszerzając przy tym swoją twórczość i kreatywność. Zabawa w tym wieku jest w dużym stopniu skoncentrowana na rozwoju motoryki – chłopiec jest bardzo ruchliwy, ciekawy i wszędzie go pełno.

Dlatego jako prezent na urodziny dla 2 latka doskonale sprawdzą się zabawki, które zaciekawią chłopca i pozwolą utrzymać go w jednym miejscu choć na chwilę. Dając tym samym choć krótki moment wytchnienia dla pilnujących rodziców. Budowanie wieży z klocków, układanie dużych puzzli czy zabawki pozwalające na sortowanie poszczególnych elementów po kształcie czy kolorze to propozycje, które mogę pozwolić na osiągnięcie tego celu.

Inną dużą grupą zabawek, które są interesującą odpowiedzią na pytanie co kupić na 2 urodziny dla chłopca są wszelkiego rodzaju pchacze, zabawki do ciągnięcia czy jeździki. Taki prezent urodzinowy dla 2 latka będzie ogromnym wsparciem dla dziecka, które w niektórych przypadkach szkoli jeszcze swoją umiejętność do poruszania się na 2 nogach w pozycji wyprostowanej.

Jednak taki prezent na urodziny dla 2 latka nie musi być wykorzystywany wyłącznie jako pomoc w nauce chodzenia. To także świetny sposób na zabawę w ruchu, czy to w domu czy na świeżym powietrzu podczas spaceru. Jaki prezent dla dwuletniego chłopca można jeszcze wybrać? No na przykład wszelkiego rodzaju domki dla dziecka, namioty tipi, które staną się bazą wypadową i miejscem odpoczynku pomiędzy kolejnymi podróżami po domu.

Prezent na drugie urodziny chłopca – jak go wybrać?

Prezent urodzinowy dla 2 latka a materiał z jakiego go wykonano

Dość często spotykamy się u rodziców z pewnym rodzajem narzekania polegającym na tym ,że dziecko posiada w swojej kolekcji zbyt wiele zabawek. Nie korzysta z nich, a zabawki tylko powodują bałagan i zbierają kurz. W takim razie co kupić 2 letniemu chłopcu na urodziny jeśli nie zabawkę? Odpowiedź na to pytanie jest chyba oczywista, zabawka to najlepszy wybór na prezent, ale nie byle jaka zabawka. Powinna to być rzecz, która zaciekawi chłopca, sprawi, że będzie chciał się nią bawić bez końca. A najlepiej jeśli prezent urodzinowy dla 2 latka zadba o jego rozwój – zarówno intelektualny jak i ruchowy.

Innym powodem gromadzenia zbyt wielu zabawek jest fakt, że polski rynek zalewa masa tanich, nie raz niskiej jakości produktów importowanych z Azji Wschodniej. Takie zabawki w wielu przypadkach są nudne, przereklamowane i po prostu szybko się nudzą. Trafiając w kąt lub nawet na śmietnik. A plastik źle składowany zatruwa środowisko a jego rozkład trwa setki lat. Jednak w ostatnich latach widać powoli pojawiający się trend odchodzenia od taniej chińszczyzny na rzecz dobrej jakości produktów. Mamy tu na myśli chociażby zabawki, które pamiętamy z naszego dzieciństwa – drewniane klocki, układanki czy kolejki.

Postaw raczej na prezent na drugie urodziny chłopca wykonane z solidnych i trwałych surowców. Zwróć szczególną uwagę na szkodliwe chemikalia i barwniki. Najczęściej można spotkać się z BPA, ftalanami, PCV. Warto stawiać na solidne zabawki chociażby z tego względu, że w przyszłości będzie można oddać je młodszemu rodzeństwu czy potrzebującym dzieciom.

Co kupić na 2 urodziny dla chłopca? Pamiętaj o rozwoju dziecka!

Kupując prezent na drugie urodziny dla chłopca pamiętaj również o rozwoju jaki osiąga dziecko w tym wieku. Zapewne, u każdego malucha będzie on nieco inny jednak jesteśmy w stanie określić podstawowe umiejętności jakie dziecko nabywa wraz z ukończeniem 24 miesiąca życia. Dziecko staje się bardziej świadome, wie co może robić a czego mu nie wolno. W tym wieku chłopiec staje się prawdziwym odkrywcą, chce wszystko testować, próbować i poznawać. Zaczyna też stawiać na swoim, nie bez powodu ten etap rozwoju nazywa się często buntem dwulatka.

W wieku 2 lat dzieci są już na tyle samodzielne, że zaczynają brać udział w codziennych obowiązkach dorosłych. Chcą we wszystkim pomagać, w kuchni, przy praniu czy w sprzątaniu domu. Może warto jako prezent na urodziny dla 2 latka wybrać zestaw drewnianych owoców do krojenia? Dzięki temu rodzice zyskają małego kuchennego pomocnika.

Co kupić chłopcu na 2 urodziny? Nie zapomnij o jego zainteresowaniach!

Przed rozpoczęciem zakupów a najlepiej jeszcze na etapie rodzącego się w twojej głowie pytania jaki prezent dla dwuletniego chłopca przede wszystkim dobrze się zastanów. Choć chłopiec skończył dopiero 2 latka to być może posiada już własne zainteresowania lub chociaż ich zalążki. W sytuacji gdy nie jesteś w stanie zaobserwować takich zainteresowań poproś o pomoc rodziców, oni najlepiej znają swoje dziecko.
Jeżeli chłopczyk jest ruchliwy i wszędzie go pełno to prezent urodzinowy dla 2 latka powinien być odpowiedzią na tego typu potrzeby. Z jednej strony mogą to być prezenty które wyciszą i zainteresują dziecko, a z drugiej takie, które ułatwiają poruszanie się lub sprawiają, że jest ono bezpieczniejsze. Mamy tu na myśli zabawki angażujące np. układanki lub bujaczki czy ruchowe jak np. rowerki biegowe czy jeździki.

Jak wygląda perfekcyjny prezent na urodziny dla 2 latka?

Z oczywistych względów to pytanie pozostawiamy bez jednoznacznej odpowiedzi. Każdy chłopczyk jest inny, ma własne indywidualne cechy, zainteresowania i preferencje. Dlatego wskazanie jednego uniwersalnego prezentu urodzinowego dla chłopca jest niemożliwe. Na pewno warto rozważyć zabawki, którymi chłopiec będzie mógł się bawić z kolegami czy rodzicami. To świetny sposób na integrację i wzmocnienie relacji. To wszelkiego rodzaju układanki, duże puzzle czy nawet proste gry.

Kolejna grupa zabawek to takie, które na wszelkie sposoby wspierają rozwój dziecka, czyli zabawki edukacyjne. W początkowym okresie życia to właśnie zabawki są tym elementem za pomocą którego dzieci zdobywają najwięcej umiejętności, zarówno tych ruchowych jak i intelektualnych. Wybierz prezent na drugie urodziny dla chłopca, który rozwinie jego motorykę, kreatywność czy zdolności manualne.
W razie wątpliwości możesz zapytać rodziców , najlepiej tak dyskretnie, bez narzucania się, jaki prezent ich dziecko chciałoby dostać. Jeśli masz już coś konkretnego na oku to możesz ich zapytać czy dziecko nie posiada już czegoś podobnego w swojej kolekcji.

Prezent dla chłopca na 2 urodziny to nie wszystko, sprawdź też: