Nie wiesz co kupić dziecku na roczek? Sprawdź nasze wspaniałe propozycje!

Szukasz inspiracji na prezent dla rocznego dziecka? Nie wiesz, co kupić dla jednorocznej dziewczynki lub chłopca? Coś bardziej klasycznego, a może chcesz postawić na jakieś nowoczesne gadżety? Albo jakieś zabawki edukacyjne? Ta lista dostarcza wiele inspiracji praktyczny prezent dla rocznego dziecka. A jeśli nie wiesz, co na prezent dla rocznego dziecka, nie martw się, jesteśmy tu, aby cię wspierać!
Prezent dla rocznego dziecka

Pomysły na prezent na roczek dla dziecka

Podane przykłady dotyczą tylko pierwszych urodzin dziewczynki oraz chłopca i zawierają sugestie, które mogą być pomocne w odpowiedzi na pytanie, co można kupić dziecku na roczek. Jeśli musisz znaleźć coś dla nieco starszego dziecka, także będziemy w stanie ci pomóc. Oprócz tego przewodnika, przygotowaliśmy również inne. Zobacz poniżej:

W przypadku gdy dziecko, któremu chcesz podarować upominek urodzinowy jest już pełnoletnie to koniecznie sprawdź nasze pomysły na prezent dla nastoletniej dziewczyny na urodziny czy inspiracje na prezent na urodziny dla nastolatka. A w tym momencie zapraszamy do odkrywania poniższej listy zawierającej aż 60 propozycji na prezent dla rocznego dziecka.

Prezent dla rocznego dziecka – propozycje 1 – 6

Prezent na roczek dla dziecka – propozycje 7 – 12

Co na prezent dla rocznego dziecka w 2021 – propozycje 13 – 18

Prezent na 1 urodziny dziecka – propozycje 19 – 24

Prezenty dla dzieci na roczek– propozycje 25 – 30

Jaki prezent dla rocznego dziecka? – propozycje 31 – 36

Pomysł na prezent dla rocznego dziecka – propozycje 37 – 42

Prezenty urodzinowe dla rocznego dziecka – propozycje 43 – 48

Co można kupić dziecku na roczek? – propozycje 49 – 54

Prezent dla dziecka na roczek – propozycje 55 – 60

Prezent dla dziecka na roczek – jak znaleźć najlepszy?

Zawsze możesz postawić na uniwersalne zabawki dla dzieci na roczek, takie jak duże klocki czy puzzle. Dziecko może się nimi bawić na wiele różnych sposobów. Zabawa w tym wieku jest w dużej mierze nastawiona na eksplorację sensoryczną i rozwój motoryczny. Z tego powodu, jako prezent dla rocznego dziecka, warto wybrać zabawki o różnych teksturach, które zapraszają małe rączki (i oczywiście usta) do chwytania, poznawania i odkrywania. Ten wiek to także dobry czas na inwestowanie w pamiątki, które pozostaną super wspomnieniem wraz z dorastaniem dziecka. Być może warto wybrać prezent dla dziecka na roczek, który upamiętni to ważne wydarzenie w życiu dziecka. Może to być na przykład książka fotograficzna, ramka do zdjęć lub nawet sesja zdjęciowa.

Kolejną grupą produktów, która daje ciekawą odpowiedź na pytanie, jaki prezent dla rocznego dziecka wybrać, są zabawki typu push-pull i jeździki. Prezent dla rocznego dziecka będzie bardzo pomocny dla maluszka, który dopiero zaczyna swoją przygodę chodząc i stawiając pierwsze niepewne kroki. Plus, sporo maluchów będzie używać tych gadżetów przez wiele lat, więc będzie to satysfakcjonująca zabawka na długi czas. Jaki prezent na roczek dla dziecka mamy jeszcze w zanadrzu? Na przykład, puzzle, ale koniecznie duże, bez małych części. Jak wiecie, jednoroczne dzieci odkrywają świat na wiele różnych sposobów, bardzo często wkładając wszystko do ust.

Pomysł na prezent dla rocznego dziecka jakie kryteria selekcji należy przyjąć?

Prezent na roczek dla dziecka a materiał, z którego jest zrobiony

Bardzo często słyszymy stwierdzenie, głównie z ust rodziców, że ich dzieci mają zbyt wiele zabawek. A co kupić na roczek dla dziecka, jeśli nie zabawki? Problemem jest zazwyczaj nie liczba zabawek, ale ich jakość. Rynek jest zalany tanimi, tandetnymi, niskiej jakości zabawkami plastikowymi produkowanymi we wschodniej Azji. Nic dziwnego, że dzieci mają aż nadto zabawek. Mogą być bardzo tanie, ale są nijakie, nudne i przereklamowane.

Co pocieszające, w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się zabawki wykonane z drewna, materiałów przyjaznych środowisku, a przede wszystkim przez lokalnych producentów. Wybierając prezent dla dziecka na roczek, należy pamiętać o bezpieczeństwie. Jeśli to możliwe, wybierz zabawki, które nie są wykonane z tworzywa sztucznego. Postaw na produkty wykonane z trwalszych materiałów, które są wolne od ftalanów, BPA, PVC lub chemikaliów i barwników. Podarunki takie jak rowery, drewniane klocki czy konie bujane mogą być używane przez lata i mogą być przekazywane młodszemu rodzeństwu lub innym dzieciom.

Co można kupić dziecku na roczek? Weź pod uwagę poziom rozwoju dziecka!

Kupując prezenty dla dziecka na roczek, musisz najpierw wziąć pod uwagę poziom rozwoju osiągany przez jednorocznego malucha. Wiadomo, że u każdego dziecka będzie ono do pewnego stopnia inny, jednak możemy wyróżnić podstawowe zachowania lub umiejętności, które dziecko nabywa pod koniec pierwszego roku życia. Większość dzieci stawia swoje pierwsze kroki i staje się nieco bardziej niezależna.
Po ukończeniu 12 miesięcy dzieci są bardzo mobilne, nie mogą usiedzieć w tym samym miejscu dłużej niż kilka minut. Poza dużą mobilnością, istnieje również ogromne zapotrzebowanie na rozwój, jednoroczne dzieci powoli zaczynają tworzyć sylaby, a nawet pierwsze słowa. Jaki prezent na roczek dla dziecka należy zatem wybrać? Na przykład, szeroko pojęte zabawki rozwojowe lub edukacyjne.

Co na prezent dla rocznego dziecka? Zwróć uwagę na jego zainteresowania!

Zanim pójdziesz na zakupy, a najlepiej bezpośrednio na etapie rodzącego się pytania w głowie, co można kupić dziecku na roczek, pomyśl o wszystkim na spokojnie. Chociaż maluch ma tylko 1 rok, możliwe, że ma już swoje zainteresowania. Jeśli nie jesteś w stanie zobaczyć, czy coś takiego jest widoczne u maluszka, możesz zapytać rodziców.
Podczas gdy maluch jest aktywny, prezent na roczek może zaspokajać jego potrzeby związane ze znaczną aktywnością i mobilnością. Wtedy warto wybrać zabawkę do jazdy lub pchania/ciągnięcia.

Jaki jest idealny prezent dla rocznego dziecka?

Oczywiście nie ma odpowiedzi, jaki prezent na roczek dla dziecka będzie idealny. Każdy maluszek jest inny i inny prezent może przypaść mu do gustu. Ciekawą opcją są prezenty, którymi maluch będzie mógł podzielić się z rodzeństwem lub rówieśnikami. Ten prezent może być również bardzo przydatny w kontaktach z rodzicami i budowaniu relacji z dzieckiem. Chodzi nam głównie o zabawki, takie jak puzzle czy gry edukacyjne. Ale ważne jest, aby prezent dla dziecka na roczek nie zawierał małych przedmiotów, które dziecko mogłoby łatwo połknąć.

Kolejną grupą interesujących prezentów są zabawki, które wspierają rozwój dziecka. We wczesnych latach jego życia zabawki odgrywają szczególną rolę i są najważniejszym sposobem, w jaki dzieci uczą się nowych umiejętności i uczą się. Postaw na te, które rozwijają zdolności motoryczne dziecka lub zdolności manualne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *