Chcesz sprawić wyjątkowy prezent dziecku, a nie masz na niego pomysłu? Z pewnością znajdziesz ciekawe inspiracje na podarunek dla wielu kategorii wiekowych. Zastanów się, czym obdarowywany szczególnie się interesuje oraz zwróć uwagę na jego etap rozwoju, by zabawka była dostosowana do jego potrzeb. Oryginalne prezenty mogą być zaskakujące, warto także polegać na standardowych propozycjach.

Idealne upominki dla dzieci

Jeśli chcesz sprawić wyjątkowy prezent musisz pamiętać o kilku kwestiach by sprawić małoletniej, bliskiej osobie radość.

Dobrze, jeśli zabawki nie tylko bawią, ale także uczą, kształtują istotne umiejętności. Każdy wiek rządzi się swoimi prawami, w zależności od tego dla kogo prezent jest poszukiwany warto przemyśleć, co tak naprawdę może ucieszyć, a także jakie predyspozycje i umiejętności dziecko posiada lub które szczególnie w danym momencie warto rozwijać. Po drugie zastanów się, czy dany prezent da radość obdarowywanemu. Zaobserwuj, dowiedz się, ci w danym momencie jest w kręgu zainteresowań, jaką jest ulubiona postać z bajki, aktywność fizyczna, itp. Oryginalne prezenty

Najlepsze prezenty muszą być wybierane z rozmysłem, dostosowane do zainteresowań osoby. Super prezenty to czasami te, które dla osoby poszukującej wcale nie są oczywiste, na szczęście wiele informacji znajdziesz w sieci. Jeśli osoby, którą chcesz obdarować nie znasz wystarczająco dobrze, wówczas zbierz informacje od osób z jej kręgu najbliższych, to znacznie ułatwi sprawę.

Prezent dla 3 latka

Jeśli chcesz kupić prezent dla 3 latka to weź pod uwagę, kilka bardzo ważnych kwestii.

Dzieci w tym wieku stają się coraz bardziej samodzielne, stopniowo angażują się w pomóc przy czynnościach porządkowych w domu. Chętnie odgrywają różne role, bawią się w wykonywanie zawodów oraz naśladują najbliższe otoczenie.

Upominek, który może dać radość, mimo swojej popularności to lalka. Z jej pomocą dziecko oprócz odgrywania roli, kształtuje w sobie empatię, okazuje troskę. Dużą popularnością są wszelkiego rodzaju zestawy związane z wykonywaniem danego zawodu, np. zestaw majsterkowicza, lekarza, fryzjera i inne. Dziecko w tym wieku zazwyczaj lubi słuchać czytania, chętnie przegląda książeczki, dlatego zestaw książek może sprawić wiele radości. W tym wieku szczególnie warto wspierać rozwój motoryki malej, przyczyniać się do rozwijania kreatywności. Świetnym prezentem może być ciastolina, wszelkiego rodzaju masy plastyczne, kolorowanki.

Klocki, puzzle, kostki edukacyjne, układanki wspierają koncentrację, są świetnym sposobem na uczenie cierpliwości. To także świetny pomysł na wspólnie spędzony czas z rodziną, forma zabawy dla wszystkich.

W tym wieku warto zachęcać do nauki jazdy na rowerze, to świetny pomysł na prezent.

W tym zestawieniu nie mogłoby zabraknąć aut wszelkiego rodzaju, które uwielbiają i młodsi i starsi.

Prezent dla 4 latka

W tym okresie dzieci są bardzo energiczne, aktywne, ciekawe, świata, zadają dużo pytań. Warto zachęcać do poszerzania swojej wiedzy i nauki uważności. Świetny i interesujący pomysł na prezent dla 4 latka to zestaw do eksperymentowania, laboratorium, czy model układu słonecznego. By dobrze spożytkować energię dziecka warto warto wybierać wszelkiego rodzaju gry zręcznościowe, akcesoria do uprawiania sportu. Chcąc przygotować dziecko do nauki pisania i czytania oraz wpływać na rozwój mowy poprzez kalambury oraz gry planszowe. Warto wspierać pamięć i koncentrację dziecka. Niech kategorii wiekowej także niezawodnym prezentem są puzzle, samochody, czy lalki. Idealnym prezentem dla dzieci które uwielbiają wykonywać prace plastyczne jest projektor do nauki rysowania. Dużo radości może dać hulajnoga, czy rower, bardzo ważne, by że względów bezpieczeństwa wybrać także kask. Zabawy klockami, tworzenie ciekawych konstrukcji cieszą i dużych i małych. Książki i gry planszowe warto mieć w kolekcji i warto obdarowywać nimi innych Warto wybierać puzzle, książki oraz inne zabawki z ulubionymi postaciami z bajek, np. z Psiego Patrolu, czy Krainy Lodu.

Prezent dla 8 latka

Dzieci w tym wieku uwielbiają aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Deskorolka, czy hulajnoga to może być strzał w dziesiątkę dla dziecka w tym wieku, doskonały prezent dla 8 latka ponieważ jego ruchu są już dobrze skoordynowane. Bardzo ważny jest dla nich kontakt z rówieśnikami, warto wspierać te kontakty i podarować ciekawą grę planszową, która pozwoli także a zdrową rywalizację. Warto pomagać dziecku zdobywać wiedzę, bacznie obserwować i wyciągać wnioski. Wszelkiego rodzaju zestawy do eksperymentowania to dobry wybór. Zmotywować do czytania może zakup ciekawej lektury, z bohaterami, z którymi może