Prezent dla programisty

Jeśli w kręgu swoich znajomych i przyjaciół macie chociaż jednego programistę, dewelopera czy innego speca z branży IT to na pewno choć raz w roku zastanawiacie się jak wybrać prezent dla programisty. Kupowanie prezentów może być związane z urodzinami, rocznicą, świętami Bożego Narodzenia czy wieloma innymi okazjami. Tak też prezenty dla programistów to ciągle żywy temat, który zainteresuje na pewno niejednego z was.

Jak wybrać prezent dla programisty?

Co prawda kupno prezentu jest stosunkowo proste – szczególnie w czasach Internetu kiedy to można zamówić produkt za pomocą kilku kliknięć. Jednak wybór odpowiedniego prezentu jest już dużo bardziej skomplikowany. W sieci znajdziemy gadżety dla programistów, śmieszne prezenty dla programistów czy chociażby przedmioty które ułatwią pracę lub sprawią, że stanie się ona łatwiejsza.

Idealny prezent dla programisty pomoże mu w codziennej pracy, a jednocześnie będzie on na tyle atrakcyjny, że przez długi czas mu się nie znudzi. Jeśli kupisz coś na czym mu nie zależy to prezent zostanie przyjęty z obojętnością (choć pewnie nie będzie jej okazywał), nawet przyjęty z radością zostanie odstawiony w kąt i zapomniany.

To chyba najgorsze co może spotkać nas jak i osoby, która otrzyma od nas taki upominek.
Ale jeśli wybierzesz prezent dla programisty, który będzie dopasowany indywidualnie to z pewnością docenią twój gest. Przez długi czas prezent będzie wywoływał miłe wspomnienia związane z twoją osobą. Jest to szczególnie ważne, jeśli starasz się zaimponować swojemu koledze lub szefowi, który tak się składa, że jest deweloperem lub programistą.

Na co zwracać uwagę kupując prezenty dla programistów?

Jak na każdych zakupach, niezwykle ważny jest budżet. Jeśli masz na oku naprawdę świetny pomysł na prezent, ale jest on zbyt drogi to wcale nie przybliżasz się do rozwiązania sprawy. Jeśli prezent jest przeznaczony dla kogoś kto jest ci niezwykle drogi np. mąż, chłopak, brat, czy po prostu bliski przyjaciel, to na pewno chcesz kupić mu coś naprawdę wyjątkowego. Pamiętaj, że wyższa cena wcale nie świadczy o tym, że coś jest bardziej wyjątkowe. Ważne, żeby prezent dla programisty był podarowany prosto z serca, z zaangażowaniem i dopasowaniem do konkretnej osoby.

Bez względu na budżet jakim dysponujesz znajdziesz tu propozycje dopasowane do twoich możliwości.

Inspiracje na prezenty dla programistów

Abonamenty i karty podarunkowe

Wszelkiego rodzaju karty upominkowe, kody dostępu czy cyfrowe klucze do gier to stosunkowo łatwe do zdobycia i dość uniwersalne prezenty dla programistów. Jednak nie zakładaj, że każdy deweloper uwielbia gry wideo! Pomyśl, że może ich zainteresować nie tylko świat cyfrowy!

Jeśli masz wątpliwości, zapytaj samego zainteresowanego lub jego przyjaciół, znajomych czy rodziny. Jednak nie przesadź ze szczerością, bo zepsujesz niespodziankę. Jeśli nie wiesz, jaki typ prezentu wybrać, zapytaj, czy programista potrzebuje czegoś konkretnego.

Nie zawsze cyfrowy prezent dla programisty to dobra droga

Chociaż istnieje ogromna grupa cyfrowych prezentów, które doceniłby każdy programista, nie zakładaj, że prezent dla programisty musi mieć akurat taką formę. Istnieje niezliczona grupa produktów, które zostaną docenione przez nich równie mocno, jeśli nawet nie bardziej niż prezent cyfrowy.

Nie ulegaj stereotypom!

Choć wielu programistów zajmuje się programowaniem czy kodowaniem nawet w czasie wolnym to nie są ich jedyne zainteresowania. Zapewne poza kodem każdy programista ma swoje własne hobby i ulubione sposoby spędzania czasu. Jeśli je poznasz odpowiedź na pytanie co kupić programiście na prezent będzie dużo łatwiejsza do odnalezienia.

Kawa, wszędzie kawa

W wielu przypadkach ciekawy prezent dla programisty będzie związany z kawą. Może to być zarówno kubek, kubek termiczny jak i paczka dobrej kawy. Jeszcze większe wrażenie zrobi naczynie utrzymane w klimacie programowania. Istnieje wiele takich kubków, dedykowanych specjalnie dla ludzi z branży IT. Kubek powinien być duży, wytrzymały i najlepiej zawierać jakiś śmieszny żarcik.

Akcesoria i dodatki do komputera

Skoro programiści spędzają dużo czasu przy komputerze, to może znajdziesz coś, co uprzyjemni ten czas. Nie zawsze nowy komputer czy laptop to dobre rozwiązanie, ponieważ często są to maszyny składane na zamówienie i przeznaczone do zadań specjalnych. Możesz za to postawić na wszelkiego rodzaju dodatki – podkładki, wentylatory, lampki na biurko czy dekoracje i ozdoby do postawienia na biurku lub powieszenia na ścianie.

Prezenty dla programistów

Głęboko wierzymy, że po przejrzeniu tego poradnika znalazłeś już pomysł na prezent dla programisty, który sprawi mu wielką frajdę. Jeśli nie to mamy nadzieję, że chociaż cię zainspirowaliśmy do dalszych poszukiwań.