Dawanie i otrzymywanie prezentów jest przyjemne. Problem pojawia się, gdy nie wiemy, z czego ucieszyłaby się druga osoba. Wydaje się, że każdy ma już wszystko i z czasem coraz trudniej wymyślić dobry prezent. Co wybrać na urodziny dla 45-latków?

Prezent na 45 urodziny dla niej

Prezent na 45 urodziny może być rzeczowy. W tym przypadku świetnie sprawdzi się zestaw odpowiednio dobranych kosmetyków lub ulubione perfumy. 45-latce możemy kupić zestaw do zrobienia „domowego spa”, czyli peeling do twarzy i ciała, maseczkę, balsam, szczotkę do masażu na sucho oraz maskę na włosy. Warto zastanowić się, jaki typ cery ma obdarowywana kobieta, by dobrać kosmetyki, które przypadną jej do gustu. Należy pamiętać, że zapach również ma znaczenie.

Prezentem może być także przyjemne doświadczenie. Voucher na masaż to świetny prezent urodzinowy dla 45-latki. W tym wieku może doskwierać ból pleców wynikający z pracy oraz bóle innych części ciała. Masaż będzie przyjemnym spędzeniem czasu, a jego efektem będzie zredukowanie bólu. Alternatywą dla takiego masażu może być wizyta u dobrego fizjoterapeuty.

Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent na 45 urodziny dla żony wybrać i dysponujesz większym budżetem, możesz zabrać ją do prawdziwego spa i romantyczny wyjazd we dwoje. Możecie skorzystać z masaży, sauny, basenu, a także zjeść kolację we dwoje oraz napić się szampana, świętując ten piękny dzień, a na koniec przejść się na spacer w świetle gwiazd.

Prezent na 45 urodziny dla niego

Mężczyźni przeważnie twierdzą, że mają już wszystko i nic więcej im nie trzeba. Co więc dać w prezencie 45-latkowi? W zależności od tego, czym pasjonuje się mężczyzna, możesz dać mu w prezencie np. konsolę lub – jeśli już ją ma – grę, która go ucieszy. Każdy z nas lubi spędzać przyjemnie wolny czas, a gry są świetną odskocznią od rzeczywistości.

Różnego rodzaju trymery i golarki sprawdzają się świetnie, jako prezent na 45 urodziny dla faceta. Jeśli jednak mężczyzna ma bujną brodę, której nie chce ścinać, możesz dać mu w prezencie specjalny zestaw kosmetyków do pielęgnacji brody: olejek do pielęgnacji, który zmiękcza zarost oraz balsam do brody, a także wosk do stylizacji i kartacz (czyli specjalną szczotkę).

Mężczyzna w tym wieku może ucieszyć się także z przeżyć. Zabierz go na wycieczkę do ulubionego miasta, albo na maraton filmowy do kina. Możesz także zabrać go w bardziej szalone miejsca, np. na tor kartingowy albo strzelnicę.

Oryginalny prezent na 45 urodziny

Zadbaj o to, by prezent nie był nudny. Czasem warto postawić na oryginalny prezent, który sprawdzi się najlepiej w przypadku osób, które „mają wszystko” i „nie wiedzą, co by chciały dostać”. Możesz takiego 45-latka zaskoczyć czymś ciekawym i sprawić, że zapamięta ten dzień na zawsze.

Oryginalny pomysł na prezent na 45 urodziny mogą stanowić różnego rodzaju przeżycia. Choć spa czy strzelnica pojawia się w pomysłach bardzo często, to nie jedyne dostępne opcje. Jakie doświadczenia mogą zaskoczyć obdarowywaną osobę? Chociażby lot w symulatorze, rejs motorówką, lekcja nurkowania, degustacja alkoholi, paintball czy też lot motolotnią. Ważne, by aktywność, którą wybierzesz w prezencie, nie powodowała dyskomfortu. Jeśli ktoś boi się pływać – nurkowanie może nie być dobrym pomysłem. Zadbaj o to, by 45-latek świetnie się bawił w swoje urodziny.

Innym oryginalnym pomysłem na prezent są ubrania z żartobliwym napisem na temat obchodzonych właśnie urodzin. W przypadku mężczyzn, którzy ubierają się elegancko, fajnym pomysłem będą spinki do mankietów czy wyszukane krawaty.